ראש הכנסייה המורמונית: אלוהים ביקש שלא להשתמש בשם "מורמונים"

בקשתו של ראסל נלסון למאמינים, לפיה יש להשתמש מעתה רק בשמה המלא של הכנסייה, ייתכן ונובעת מרצון לחזק את הקשר עם כנסיות נוצריות או דווקא קשורה למחזמר המפורסם שלעג למאמינים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראסל נלסון, נשיא הכנסייה המורמונית, בתחילת השנה
ראסל נלסון, נשיא הכנסייה המורמונית, בתחילת השנהצילום: Rick Bowmer/אי־פי
לוגו גרדיאן
גרדיאן

"כנסיית ישו המשיח של קדושי אחרית הימים" אינו בדיוק שם שמתגלגל על הלשון, ובאנגלית, שם שמה הרשמי של הכנסייה הוא "The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints", המצב אפילו גרוע יותר. לכן, במרבית העולם, בין אם בקרב מאמיניה של הכנסייה או בקרב הציבור הכללי, היא בדרך כלל מכונה הכנסייה המורמונית. אך אם תשאלו את הגורם הבכיר ביותר מקרב המורמונים, יש לשנות את הכינוי הזה - ומהר.

ראסל מ. נלסון, נשיא הכנסייה המורמונית והגורם הבכיר ביותר בה, הסביר שהסיבה לשינוי השם פשוטה - אלוהים ביקש זאת ממנו ישירות. "אלוהים הדגיש בראשי את החשיבות של השם המלא של הכנסייה", כתב נלסון, "עלינו לפעול כדי למלא את רצונו". נלסון גם הורה להפסיק להשתמש בראשי התיבות LSD כשמתייחסים לכנסייה. מורמונים מאמינים שנלסון, שימלאו לו 94 בחודש הבא, מדבר ישירות עם אלוהים.

שיר מתוך המחזמר "בוק אוף מורמון" ובו מוזכר שמה המלא של הכנסייה

ייתכן שהבקשה נובעת מהרצון של הכנסייה להדגיש את קשריה לנצרות, וייתכן שמדובר בניסיון להבדיל את מרבית המאמינים המורמונים מאחוז קטן יחסית שלא מחשיב את עצמו לקדושי אחרית הימים. אלו כוללים קבוצות מיעוט פונדמנטליסטיות שעדיין מקדמות פוליגמיה, דרך חיים שהכנסייה המרכזית התנערה ממנה לפני למעלה ממאה שנים.

כיום, הכנסייה המורמונית מוכרת בתרבות הפופולארית בעיקר בעקבות המחזמר "Book of Mormon", שנכתב על ידי יוצרי סדרת הטלוויזיה סאות' פארק וזכה להצלחה מסחררת ברחבי העולם. זה נראה פחות סביר, כי המחזה אמנם לועג לדת ולמאמיניה אך הכנסייה דווקא אימצה אותו בטענה שהוא עוזר לה לגייס מאמינים חדשים. הכנסייה המורמונית אפילו פירסמה את עצמה עם המשפט "ראיתם את המחזה, עכשיו קראו את הספר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ