הדמוקרטים בארה"ב: הפרופ' שהבטיח מידע מפליל על קלינטון נעדר חודשים ואולי מת

עורכי דין מטעם הוועדה הלאומית הדמוקרטית טוענים כי ניסו לשווא ליצור קשר עם ג'וזף מיפסוד, שעל פי החשד הבטיח ליועצו לשעבר של טראמפ, שנשלח שלשום לכלא, מידע מפליל על יריבתו הדמוקרטית

בלומברג
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פפדופולוס בוושינגטון, שלשום
פפדופולוס בוושינגטון, שלשוםצילום: בלומברג
בלומברג
הארץ

יותר מיממה לאחר שיועצו לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ, ג'ורג' פפדופולוס, נשלח לשבועיים בכלא משום ששיקר לחוקריו על קשריו עם פרופסור מלטזי שהבטיח לו מידע מפליל מגורמים רוסים על הילרי קלינטון, מתריעים עורכי דין של הוועדה הלאומית הדמוקרטית כי ייתכן שאותו פרופסור, ג'וזף מיפסוד, מת.

הוועדה הדמוקרטית הלאומית, שתובעת את רוסיה, את מטה הבחירות של טראמפ ואת ויקיליקס בהתערבות בבחירות לנשיאות בארה"ב ב-2016, טוענת באמצעות עורכי דינה במסמכים שהוגשו לבית משפט שלשום (שישי) כי היא סבורה שכל הצדדים בתביעה קיבלו הזמנה למשפט "מלבד מיפסוד שנעדר וייתכן כי מת". עורכי הדין שמסרו את ההצהרה הזו לא הרחיבו מעבר לכך. שימוע בתיק הזה מתוכנן להיערך ביום חמישי בבית משפט פדרלי במנהטן.

הוועדה חזרה על הטענה הזו גם בפני האתר "דה היל" וציינה כי שלחה חוקר שימצא את מיפסוד, שנעדר זה חודשים, וכי לאותו חוקר נאמר שייתכן שהפרופסור מת. "הוועדה ניסתה למצוא את מיפסוד במשך חודשים ולא הצליחה לאתר אותו או ליצור עמו קשר. בנוסף, מדיווחים שונים עולה כי הוא נעלם ולא נראה זה חודשים", אמרה דוברת הוועדה אדריאן ווטסון.

מיפסוד לימד באוניברסיטה פרטית ברומא לפני היעלמותו המסתורית וזמן קצר אחרי ששמו עלה כדמות מפתח בחקירת התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב. עוד נמסר כי את הפרופ' מנסים למצוא לשווא גם חוקרים איטלקים שמחפשים אותו בגין האשמות במעילה כספית וכי ארוסתו אמרה מוקדם יותר השנה לעיתון ביזנס אינסיידר שהיא גם כן לא מצליחה ליצור איתו קשר.

ג'ורג' פפדופולוס, יועץ לשעבר בקמפיין הבחירות של טראמפ, נשלח שלשום ל-14 ימים בכלא על ששיקר ל-FBI בחקירת ההתערבות הרוסית. פפדופולוס הודה באוקטובר בשנה שעברה כי שיקר לחוקרים על קשריו עם רוסיה, לרבות על התקשרותו עם הפרופסור המקורב למשרד החוץ במוסקבה, שהציע להעביר התכתבויות פרטיות וחומרים מפלילים על המועמדת הדמוקרטית, הילרי קלינטון.

כתבות מומלצות

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ