לאחר פרסום הקריקטורה האנטישמית על נתניהו: ניו יורק טיימס יפסיק לפרסם קריקטורות פוליטיות

העיתון הודיע כי הוא מיישר קו בין המהדורה הבינלאומית שלו לזו המקומית ויפסיק כליל את פרסום הקריקטורות הפוליטיות. הוא גם הודיע על סיום החוזה עם שניים מהמאיירים שלו, אף שהם לא אחראים לקריקטורה השנויה במחלוקת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטה ניו יורק טיימס בניו יורק, בספטמבר
מטה ניו יורק טיימס בניו יורק, בספטמברצילום: AFP

העיתון ניו יורק טיימס הודיע אתמול (שני) כי הוא לא יפרסם יותר את הקריקטורה הפוליטית היומית במהדורה הבינלאומית שלו וכי הוא סיים את החוזה עם שניים מהמאיירים שלו – צעד שמגיע כחודשיים אחרי שהעיתון ספג גינויים רבים על פרסום קריקטורה עם מאפיינים אנטישמיים שבה נראה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מובל בידי כלב נחייה שפניו הם אלה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בעקבות פרסום אותה קריקטורה, עצר העיתון את פרסומן של כל הקריקטורות הפוליטיות עד להודעה הרשמית אתמול על ביטולן כליל. בהודעה מטעם העיתון, אמר עורך עמוד הדעות ג'יימס בנט, כי העיתון "גאה מאוד ומוקיר תודה על עבודתם של המאיירים פטריק שאפט והנג קים סונג למען המהדורה הבינלאומית במשך שנים". עם זאת, הוסיף בנט, "במשך יותר משנה אנחנו שוקלים לאחד את השורות של המהדורה עם זו המקומית ולשים סוף לקריקטורה הפוליטית היומית והחלטנו לעשות זאת החל מ-1 ביולי".

שאפט כתב באתר שלו אתמול כי אחרי יותר מ-20 שנים שאייר קריקטורות פעמיים בשבוע לעיתון "אני מניח את העט בכאב – הרבה שנים של עבודה נמחקו בגלל קריקטורה אחת – אפילו לא שלי – שמעולם לא היתה צריכה להתפרסם בעיתון הטוב ביותר בעולם".

ניו יורק טיימס פרסם התנצלות לאחר פרסום הקריקטורה של טראמפ עם נתניהו ומסר שהיא היתה "בבירור אנטישמית שלא ניתן להצדיק אותה". לדברי העיתון, "הקריקטורה היתה פוגענית, וזו היתה טעות בשיקול הדעת לפרסם אותה". עוד נכתב כי הדפסתה היתה תוצאה של "טעות בשיקול הדעת" וכי היא הוסרה.

בקריקטורה נראות פניו של נתניהו על פני כלב שעונד קולר עליו סמל מגן דוד, ו"טראמפ" נראה חובש כיפה לראשו. הקריקטורה הופיעה מעל למאמר של הפרשן הפוליטי הבכיר תומס פרידמן, שעסק במשבר ההגירה. המאייר, אנטוניו מוריירה אנטונש מפורטוגל, אמר אז לרשת CNN כי הוא לא התכוון שהקריקטורה תצטייר כאנטישמית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ