קנדה תפסיק לממן אבטחה להארי ומייגן אחרי שיאבדו את תארי המלוכה

בני הזוג, שגרים באחוזה בוונקובר יחד עם בנם ארצ'י, ייפרדו מהתארים בסוף החודש ובכך יחסכו למשלם המסים הקנדי הוצאות רבות. טרם נמסר מי יישא בהוצאות האבטחה, המוערכות ב-10 עד 30 מיליון דולר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארי ומייגן בלונדון, בחודש שעבר
הארי ומייגן בלונדון, בחודש שעברצילום: Daniel Leal-Olivas/Pool via REUTERS/File Photo
לוגו גרדיאן
גרדיאן

ממשלת קנדה הודיעה אתמול (חמישי) כי תפסיק לממן את אבטחתם של הארי וינדזור ומייגן מרקל, לאחר שיאבדו רשמית את תאריהם המלכותיים בסוף החודש הבא. השניים יחדלו להיות הדוכס והדוכסית מססקס, בעקבות בקשתם לצאת לעצמאות כלכלית, ב-31 במארס.

לפני כשלושה חודשים החלה לספק המשטרה הפדרלית בקנדה לשניים ולבנם התינוק ארצ'י אבטחה באחוזה ששכרו באי ונקובר, אולם הדבר נעשה באופן זמני. טרם נמסר מי יישא בהמשך במימון הוצאות האבטחה של השניים, המוערכות בכעשרה עד 30 מיליון דולר בשנה.

מאז שהודיעו בני הזוג בחודש שעבר על רצונם להיפרד מארמון באקינגהאם עמדה סוגיית מימון אבטחתם תחת סימן שאלה. בהודעתם על יציאה לחיים עצמאיים הוסיפו הארי ומייגן כי יחלקו את זמנם בין בריטניה לצפון אמריקה.

בהודעת הממשלה הקנדית שנמסרה אמש דרך רשת CBC הממלכתית נאמר כי "בחירתם של הדוכס והדוכסית מססקס לעבור לגור בקנדה באופן חלקי העמידה אותנו בפני נסיבות ייחודיות וחסרות תקדים. המשטרה הפדרלית עמדה בקשר עם בכירים בבריטניה בנושא סידורי אבטחתם למן הרגע הראשון".

עוד נמסר כי "מכיוון שהדוכס והדוכסית עדיין נחשבים לדמויות הזכאיות להגנה בינלאומית, קנדה מחויבת לספק סיוע באבטחתם לפי הצורך. יחידת הפרשים המלכותית (RCMP) נענתה לבקשת המשטרה הבריטית ומסייעת בנושא מאז הגעתם לקנדה בנובמבר 2019. סיוע זה ייפסק בשבועות הקרובים בשל השינוי במעמדם".

לפי CBC, החלטת הממשלה להפסיק את מימון אבטחתם של השניים תחסוך לקופה הציבורית הוצאה שנחשבה לא פופולרית בקרב משלמי המסים הקנדיים. סקר שפרסמה הרשת מצא כי רק אחד מכל חמישה קנדים סבור שמדובר בשימוש ראוי בכספי הציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ