המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים פיט בוטג'ג' הודיע על פרישתו מהמרוץ

הודעת בוטג'ג' מגיעה יומיים לפני הסופר טיוזדיי, ולאחר שהגיע במקום הרביעי בבחירות המקדימות בדרום קרוליינה. לאחר פרישתו נותרו שישה מועמדים דמוקרטים בלבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיט בוטג'ג', הלילה
פיט בוטג'ג', הלילהצילום: Santiago Flores/רויטרס

פיט בוטג'ג', המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות ארה"ב, הודיע לפנות בוקר (שני) על פרישתו מהמרוץ. בהצהרה שנשא באינדיאנה אמר בוטג'ג' שעל מנת לשמור על מטרותיו, עליו "לזוז הצידה ולעזור ולאחד את המפלגה והמדינה יחד".

בוטג'ג' אמר לתומכיו בסאות' בנד כי דרכו בהתמודדות הסתיימה. "עלינו להכיר בכך שבנקודה זו של המרוץ, הדרך הטובה ביותר לשמור על האמונה במטרות וברעיונות שלנו היא לזוז הצידה ולעזור ולקבץ את המפלגה והמדינה יחד", אמר. "מטרתנו היתה תמיד לאחד את האמריקאים ולהביס את דונלד טראמפ למען ערכינו".

המועמדות לנשיאות: המרוץ הדמוקרטי
מספר צירים כולל: 3,979
התוצאות בטעינה... מספר צירים לניצחון 1,990
ג'ו ביידן 1147 Joe Biden
ברני סנדרס 879 Bernie Sanders
אליזבת וורן 72 Elizabeth Warren פרשה מהמרוץ ב-5 במארס 2020
מייקל בלומברג 61 Bloomberg פרש מהמרוץ ב-4 במארס 2020
פיט בוטג'ג' 26 Pete Buttigieg פרש מהמרוץ ב-1 במארס 2020
איימי קלובשר 7 Amy Klobuchar פרשה מהמרוץ ב-2 במארס 2020
טולסי גבארד 2 Tulsi Gabbard
טום סטייר 0 Tom Steyer פרש מהמרוץ ב-29 בפברואר 2020
אנדרו יאנג 0 Andrew Yang פרש מהמרוץ ב-11 בפברואר 2020
* תמונת מצב עדכנית לחלוקת הצירים ב-18 במארס 2020

הצעד של בוטג'ג' מגיע יומיים לפני יום שלישי הגדול (סופר טיוזדיי), היום החשוב ביותר בפריימריז. עזיבתו תשאיר שישה מתמודדים במרוץ, שהחל עם יותר מעשרים מתמודדים.

בוטג'ג', הלילהצילום: SANTIAGO FLORES/רויטרס

לא ברור אם בוטג'ג', הנחשב למתון, ייתן את חסותו למועמד אחר, אך פרישתו עשויה לשנות את המרוץ אם רבים מתומכיו יעבירו את תמיכתם לסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, ובכך יחזקו את התחרות ממרכז המפלגה לתנועה הפרוגרסיבית של הסנאטור ברני סנדרס. בוטג'ג' חזר בדבריו הלילה על ביקורת שמתח בעבר על סנדרס, מבלי לנקוב בשמו.

בוטג'ג', 38, ראש העיר סאות בנד לשעבר מאינדיאנה, הגיע שלשום למקום הרביעי בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית בדרום קרוליינה עם 8.2% מהקולות. לפני כחודש השיג תיקו עם סנדרס בבחירות המקדימות באיווה, וסיים במקום השני בניו המפשייר, בפער קטן מסנדרס. בנבאדה הגיע בוטג'ג' למקום השלישי.

בוטג'ג' מצטרף למיליארדר טום סטייר, שהודיע על פרישתו מהמרוץ הדמוקרטי לנשיאות לאחר שהגיע למקום השלישי בדרום קרוליינה. זאת לאחר שהוציא כ-175 מיליון דולר בפרסום לאורך הקמפיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ