הארץ
רויטרס

מישל אובמה, לשעבר הגברת הראשונה של ארה"ב, אמרה בריאיון כי היא לא הופתעה לשמוע את טענותיה של מייגן מרקל להערה גזענית שנאמרה מצד גורם במשפחת המלוכה הבריטית על צבע העור של בנה ארצ'י. עם זאת, אובמה אמרה כי היא קיוותה שחוויותיה של מרקל ילמדו את העולם שיעור חשוב.

"בשביל אנשים לא לבנים, גזע הוא לא הַבְנָיָה חדשה בעולם הזה. זו הסיבה מדוע לא הופתעתי לחלוטין לשמוע על התחושות שתיארה", אמרה אובמה בריאיון לתוכנית הבוקר של ערוץ NBC News ששודר השבוע. "הדבר שעליו אני חושבת, הוא שבראש ובראשונה מדובר במשפחה. אני מתפללת למחילה ולריפוי כך שהם יוכלו להשתמש במקרה הזה כלקח לכולנו".

בריאיון שהעניקו החודש הדוכסים מסאסקס, הארי ומייגן, טענה מרקל, בין היתר, כי גורמים בבית המלוכה חששו מצבע עורו השחום הפוטנציאלי של בנם של הדוכסים, ארצ'י, עד שהם היו מוכנים לנקוט צעד יוצא דופן של מניעת התואר המלכותי שיכול להינתן לו וכי הם סירבו לספק לו אבטחה נאותה. מרקל סיפרה כי נערכו כמה שיחות עם הנסיך הארי שבהן עלתה הסוגייה, לפני הולדתו של ארצ'י, אך היא לא חשפה את שמות המעורבים מחשש שזה יגרום לנזק למוסד המלוכה. ארצ'י לא זכאי באופן אוטומטי לתואר נסיך.

המלכה אליזבת, הנסיך הארי ומייגן מרקל, בארמון בקינגהאם, ביוני 2018 צילום: JOHN STILLWELL - AFP

מגישת הטלוויזיה אופרה וינפרי, שראיינה את הזוג, הבהירה לאחר שידור הריאיון כי הגורמים בבית המלוכה שהביעו דאגה בנוגע לצבע עורו של מייגן והארי אינם המלכה אליזבת או בעלה פיליפ. וינפרי סיפרה כי ניסתה לחלץ מבני הזוג את זהותם של אותם בני משפחה בזמן הריאיון ולאחריו, ללא הצלחה. הריאיון הנפיץ שהעניקו השניים גרר את בית המלוכה לאחד המשברים הגדולים ביותר מאז מותה של אימו של הארי, הנסיכה דיאנה, ב-1997.

בשבוע שעבר אמר ארמון בקינגהאם כי המלכה, אליזבת השנייה, ומשפחתה התמלאו צער כששמעו על חוויותיהם של הארי ורעייתו מייגן מרקל. בהודעה מטעם הארמון נמסר כי סוגיות הנוגעות לגזע שהועלו בריאיון שהעניקו השניים לאופרה וינפרי תטופלנה בצורה פרטית.

"המשפחה כולה נעצבה למשמע עד כמה מאתגרות היו השנים האחרונות להארי ומייגן", נכתב בהצהרה מטעמה של המלכה. "הסוגיות שהועלו, במיוחד אלה הנוגעות לגזע, מדאיגות. בשעה שזיכרון הוא דבר שעשוי להשתנות, הם נלקחים ברצינות ויטופלו על ידי המשפחה בפרטיות. הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו בני משפחה אהובים ביותר". אחיו של הארי, הנסיך ויליאם, הכחיש שמשפחת המלוכה גזענית.

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"