ממעוף הציפור: צפו בשריפות הממשיכות להשתולל בקליפורניה

השריפה בצפון המדינה, שזכתה לכינוי "קמפ פייר", גבתה את חייהם של 48 בני אדם - כש-200 עדיין מוגדרים נעדרים. בדרום המדינה ממשיכה להשתולל שריפה נוספת סמוך לעיר מאליבו, שהרגה שניים

צילום של השריפות בקליפורניה
אי-פי
גרדיאן
אי-פי
גרדיאן

השריפות המשתוללות בקליפורניה ממשיכות לגבות קורבנות. הלילה (רביעי) הודיעו הרשויות במדינה על שישה הרוגים נוספים בשריפה בצפון המדינה. 48 בני אדם נהרגו בסך הכל בשריפה - הקטלנית בתולדות המדינה - שזכתה לכינוי "קמפ פייר".

על אף שלא נמסר כמה בני אדם נעדרו מאז פרוץ השריפות בשבוע שעבר, מוקדם יותר השבוע עמד מספר זה על יותר מ-200. בדרום קליפורניה, סמוך לעיר מאליבו, ממשיכה להשתולל שריפה נוספת שגבתה עד עתה את חייהם של שני בני אדם. הסיבה לפרוץ השריפות עדיין נחקרת, אולם הן פרצו במקביל לדיווחים של הרשויות על בעיות בציוד של חברת החשמל שנמצא באזור בהן התלקחו לראשונה.

צילום מהחלל של השריפות בקליפורניהצילום: NASA/רויטרס
נזקי השריפה בעיר מאליבו שבדרום קליפורניה, אתמולצילום: AFP

שריף מחוז בוט, בו נמצאת העיר פרדייס שנחרבה כליל בשריפה, סיפר אתמול כי רשימת הנעדרים המלאה תתפרסם בקרוב. הוא הוסיף כי 100 אנשי המשמר הלאומי יצטרפו לצוותי החיפושים: "אנו רוצים לכסות כמה שיותר שטח במהירות האפשרית. זו משימה קשה". את החיפושים מבצעים הצוותים בעזרת מכשירים ניידים המאפשרים לזהות את הקרבנות על פי בדיקה של החומר הגנטי תוך שעות, במקום ימים או שבועות בעבר.

צילום לוויין של השריפות בקליפורניהצילום: NASA/רויטרס

לוחות המודעות במקלטים שהוקמו בקליפורניה מלאים בהודעות של אלו המנסים למצוא את יקיריהם. "אני מקווה שאתה בסדר", נכתב בפתק הכתוב בכתב יד על נייר צהוב. "אם אתם רואים אותה, תגידו לה להתקשר אלי", נכתב באחר. לינדה רולינגס טיילה עם אביה בן ה-85 כשהשריפה פרצה. רק אתמול היא גילתה כי ביתה, במחוז מגליה בצפון המדינה, נחרב.  "לפני זה יש לך תקווה", אמרה, "ואת לא רוצה לוותר. אבל עכשיו אנו יודעים". 

צוותי כיבוי בעיר פרדייס בצפון קליפורניה, אתמולצילום: TERRAY SYLVESTER/רויטרס

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ