שמונה דקות ו-46 שניות: כך הפך מעצר שגרתי לאירוע שהבעיר את ארה"ב

מצלמות האבטחה, הסרטונים של עדי הראייה ומסמכים רשמיים של הרשויות. ניו יורק טיימס שחזר לפרטי פרטים את הדקות שהובילו למותו של ג'ורג' פלויד

אזהרה: הסרטון מציג אלימות גרפית
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ב-25 במאי נעצר ג'ורג' פלויד, גבר שחור בן 46 ממיניאפוליס, אחרי שמוכר במעדניה התקשר למוקד החירום והתלונן שפלויד השתמש בשטר מזויף של 20 דולר כדי לרכוש סיגריות. 17 דקות מרגע שניידת המשטרה הראשונה הגיעה למקום, שכב פלויד נטול הכרה ברחוב, מרותק לקרקע על ידי שלושה שוטרים, ללא סימני חיים. כעבור זמן קצר נקבע מותו בבית החולים

הניו יורק טיימס שחזר לפרטי פרטים את הדקות שהובילו למותו של פלויד - באמצעות צפייה בסרטוני וידאו שצולמו על ידי עוברי אורח ומצלמות אבטחה, עיון במסמכים רשמיים והיוועצות במומחים. בסרטון השחזור נראים השוטרים בסדרת פעולות המפרות את הוראות משטרת מיניאפוליס, אשר הותירו את פלויד ללא יכולת לנשום למרות זעקותיו וזעקות הסובבים לעזרה.

למחרת פוטרו ארבעת השוטרים המעורבים באירוע ממשטרת מיניאפוליס. ביום שישי הודיע תובע המחוז המקומי, מייק פרימן, על הגשת כתב אישום בגין רצח והריגה נגד דרק שובין, השוטר שריתק את פלויד לקרקע - כפי שנראה בבירור בסרטון. שובין הלבן הצמיד את ברכו לגרונו של פלויד במשך שמונה דקות ו-46 שניות. בסרטון שלנו ניתן לראות ששובין לא הסיר את הברך שלו גם אחרי שפלויד איבד את הכרתו, והמשיך להפעיל לחץ על גרונו במשך דקה שלמה אחרי הגעת הצוות הרפואי למקום.

שלושת השוטרים האחרים, תומס ליין, אלכסנדר קואנג וטו תאו – שכולם נטלו חלק במעצרו של פלויד, כפי שניתן לראות בסרטון – עדיין נמצאים בחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ