בתום ספירה חוזרת של הקולות: הרפובליקאי ריק סקוט ניצח במרוץ לסנאט בפלורידה

סקוט, המושל הנוכחי של המדינה, ניצח את הדמוקרט ביל נלסון שיעזוב את הסנאט לאחר שלוש קדנציות. ועדת הבחירות בפלורידה הודיעה שסקוט זכה ל-50.05% מהקולות ונלסון ל-49.93%

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סקוט ובתו בערב בחירות אמצע הקדנציה
סקוט ובתו בערב בחירות אמצע הקדנציהצילום: Joe Skipper/רויטרס

מועמד המפלגה הרפובליקאית לסנאט והמושל הנוכחי של פלורידה, ריק סקוט, ניצח את יריבו הדמוקרטי ביל נלסון בתום ספירה חוזרת של הקולות במדינה. סקוט, בן 65, ניצח בתום הספירה החוזרת ב-10,033 קולות מתוך 8.19 מיליון מצביעים במדינה בסך הכל. לפי ועדת הבחירות בפלורידה, סקוט קיבל 50.05% מהקולות ואילו נלסון, שמסיים בזאת שלוש קדנציות רצופות כנציג פלורידה בסנאט, זכה ל-49.93%.

"הרגע שוחחתי עם הסנאטור ביל נלסון, והוא הודה בהפסדו באצילות", כתב סקוט בהצהרה בעקבות ניצחונו, "הודתי לו על שנים של שירות מסור. עכשיו, בואו נתחיל לעבוד". משרדו של נלסון הודיע שהוא ימסור הצהרה לתקשורת בהמשך הערב. בהפסדו, נלסון מצטרף לשורה של סנאטורים דמוקרטים מכהנים שנוצחו על ידי יריבים רפובליקאים, ביניהם ג'ו דונלי מאינדיאנה, היידי הייטקמפ מצפון דקוטה וקלייר מקסקיל ממיזורי. 

נלסון (מימין) בגבעת הקפיטול, בשבוע שעברצילום: J. Scott Applewhite/אי־פי

בתום ספירת הקולות הראשונה, שנערכה לאחר בחירות אמצע הקדנציה בתחילת החודש, הוביל סקוט על נלסון בפער הקטן מ-0.5%, מה שהכתיב ספירה נוספת. גם המרוץ למושלות במדינה היה צמוד במידה שהובילה לספירה חוזרת: רון דסנטיס הרפובליקאי ניצח בפחות מ-0.5% את הדמוקרט אנדרו גילאם, שהודה בהפסדו אתמול בפעם השנייה לאחר הספירה החוזרת. 

אתמול הודתה בהפסדה גם המועמדת הדמוקרטית למושלות ג'ורג'יה, סטייסי אברמס, בתום ספירה חוזרת של הקולות. אם היתה מנצחת, היא היתה האשה השחורה הראשונה שנבחרת למושלת בארה"ב. אם גילאם היה מנצח, הוא היה המושל השחור הראשון בפלורידה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ