המועמדים הרפובליקאים מתאחדים כדי לשפר תנאים בעימותים הטלוויזיונים

לאחר הביקורת הרבה שנמתחה על העימות שהתקיים בשבוע שעבר בקולורדו, יעבירו מטות המועמדים רשימת דרישות לרשתות השידור, הכוללת אפשרות לנאומים ול"שוויון ויושרה" בשאלות

אשלי פרקר, ניו יורק טיימס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אשלי פרקר, ניו יורק טיימס

בזירה הרפובליקאית הצפופה, המועמדים לנשיאות סוף סוף מסכימים על דבר אחד: הליך העימותים הטלוויזיונים מתסכל אותם. שלשום, בעקבות העימות בשבוע שעבר — שמטות המועמדים האשימו את הוועדה הרפובליקאית הלאומית (RNC) ורשת סי־אן־בי־סי המארחת בכך שלא היה הוגן — נפגשו בווירג'יניה מרבית ראשי המטות כדי לדון איך להגדיל את השפעתם על העימותים הבאים.

הנוכחים יצאו מהדיון עם רשימה צנועה של דרישות למנחי העימותים הבאים, בה כללו מתן אפשרות לנאום פתיחה וסיכום של 30 שניות לפחות לכל מועמד; דרישה ל"שוויון ויושרה" בשאלות, שמשמעה הצגת שאלות בעלות מהות דומה לכל המועמדים; וקבלת אישורם על אלמנטים גרפיים המופיעים על המסך בעת העימות. ראשי המטות גם קראו לקבל לידיהם את כללי העימות לפחות 30 יום מראש.

המועמדים דונלד טראמפ וכריס כריסטי עומדים במהלך העימות בקולורדו בשבוע שעבר
המועמדים דונלד טראמפ וכריס כריסטי, בעימות בקולורדו בשבוע שעברצילום: רויטרס

אף שה־RNC תמשיך לנהל את העימותים, בכינוס התנהל דיון ער על רצון כמה מהמטות לצמצם את חלקה במגעים עם הרשתות, אבל לא התקבלה החלטה בעניין.

בן גינסברג, עורך דין רפובלקאי בכיר שהוזמן לדיון, ניסח טיוטה שאותה מטות המתמודדים מתכוונים לשלוח לרשתות הטלוויזיה בתוך 48 שעות. רשתות הטלוויזיה לא הביעו בינתיים כל נכונות להיענות לדרישות או לוותר על סמכויותיהן. רשת "פוקס ביזנס", שתארח את העימות הרפובליקאי הקרוב ב–10 בנובמבר במילווקי, כבר הודיעה למועמדים שלא יורשו לשאת בו הודעות פתיחה, אבל שיקבלו זמן רב יותר לתשובות.

בעימות הרפובליקאי השלישי שנערך בבולדר שבקולורדו ביום רביעי, הפך הערב מהר מאוד למאבק בין המועמדים לרשת סי־אן־בי־סי. "מה שראינו הוא היעדר מידע משמעותי מצדן של רשתות הטלוויזיה", אמר קורי לוונדובסקי, ראש מטה הבחירות של דונלד טראמפ. "לכן המטרה היא לקבל מידע רב ככל האפשר, כדי שהמטות יוכלו להתכונן לעימותים".

בניסיון למזער נזקים, הקפיאה ה–RNC ביום שישי עימות מתוכנן ל–26 בפברואר ברשת אן־בי־סי ובערוץ Telemundo בשפה הספרדית שבבעלות הרשת.

"אין ספק שהעימות בשבוע שעבר היה אסון", אמר שון ספייסר, דובר ה–RNC. "המועמדים שלנו ראויים למסגרת ולבמה הטובה ביותר להצגת חזונם".

לכתבה ב"ניו יורק טיימס"

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ