ארגון הטרור א-שבאב מגייס לוחמים חדשים בעזרת המועמד הרפובליקאי דונלד טראמפ

הארגון פרסם סרט המציע להתגייס לשורותיו תוך שהוא משתמש בקטעים מנאומיו של טראמפ הקורא למנוע ממוסלמים להיכנס לארה"ב. "ארה"ב תהיה ארץ של אפליה דתית ומחנות ריכוז", אמר הדובר בסרט

רויטרס
רויטרס

ארגון הטרור הסומלי א-שבאב פרסם סרטון וידיאו חדש שנועד לגייס לוחמים נוספים באמצעות הצגת ארה"ב כמדינה גזענית לא שוויונית תוך שימוש בנאומיו השנויים במחלוקת של המועמד הרפובליקאי לנשיאות דונלד טראמפ.

בסרט שאורכו 51 דקות מוצג נאומו של טראמפ מחודש דצמבר שבו קרא למנוע מכל המוסלמים להיכנס לארה"ב בעוד תומכיו מריעים לו. טראמפ מופיע בין שני סרטונים קצרים של המנהיג הג'יהאדיסטי אנוואר אל-אוולאקי שנהרג בתקיפת מל"ט אמריקאי בתימן ב-2011, ושאמר כי המוסלמים בארה"ב יעמדו בפני שתי אפשרויות - לעזוב למדינות איסלאמיות או להישאר בבית כדי להילחם במערב.

הדובר בסרטון מסביר כי בקרוב מאוד מצבם של המוסלמים בארה"ב יהיה זהה לזה של המוסלמים בספרד שחיים תחת כיבוש. "המוסלמים שחיים במערב, תלמדו לקח מההיסטוריה", הזהיר הדובר. "ארה"ב היתה ארץ של עבדות, הפרדה וקו קלוקס קלאן ומחר היא תהפוך לארץ של אפליה דתית ומחנות ריכוז".

התבטאויותיו של טראמפ למנוע ממוסלמים להיכנס לארה"ב ספגו ביקורת וגינויים מפוליטיקאים אמריקאים רבים. רבים התריעו כי השקפותיו של טראמפ ישמשו את התעמולה הג'יהאדיסטית הקיצונית. א-שבאב, הוא ארגון המסונף לאל-קאעדה הפועל בסומליה ובקניה השכנה ושואף להפיל את הממשלה המקומית המקבלת תמיכה וסיוע מהמערב כדי לכונן חליפות איסלאמית על פי חוקי השריעה. הארגון אחראי לפיגועים רבים בשנים האחרונות בשתי המדינות.

תגובות