ארבעה ימים לפני תחילת הפריימריז: המועמדים הרפובליקאים התעמתו באייווה

טראמפ החרים את העימות של פוקס ניוז וערך כנס מקביל. הרשת: הוא דרש שנתרום חמישה מיליון דולר תמורת השתתפותו. בין הנושאים שעלו בעימות: המאבק בדאעש, אובמה-קייר וטראמפ עצמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שבעה מהמתמודדים על המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקאית בעימות הטלוויזיוני בדה-מוין, איווה, הלילה

שבעה מתוך שמונת המתמודדים על המועמדות לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקאית השתתפו הלילה (שישי) בעימות טלוויזיוני שביעי במספר בדה-מוין שבאייווה - ארבעה ימים לפני תחילת הפריימריז שייערכו ביום שני באייווה עצמה.

דונלד טראמפ, המועמד המוביל מטעם המפלגה, החרים את האירוע של רשת פוקס ניוז וערך כנס מקביל באולם סמוך בדה-מוין. בניסיון להוכיח את כוחו, הצליח טראמפ למלא את האולם, המכיל 700 מקומות. טראמפ עצמו טען הלילה כי עד לרגע האחרון ניסתה פוקס ניוז לשכנע אותו להשתתף בעימות. לפי הרשת, טראמפ דרש כי תתרום חמישה מיליון דולרים לארגוני הצדקה שלו תמורת השתתפותו. 

במהלך העימות התייחסו המועמדים לשורה של נושאים ובהם המאבק במדינה האיסלאמית (דאעש), הסנקציות נגד איראן, הגירה, ביטוח הבריאות (אובמה-קייר), וגם להיעדרותו של טראמפ מהעימות. "אני מטורף, וכל מי שעומד פה על הבמה הוא טיפש, שמן ומכוער", הכריז המועמד טד קרוז, והוסיף כי "אחרי שקיבלנו את 'מנת הדונלד טראמפ'" אפשר להמשיך בעימות.

החלטתו הפתאומית של טראמפ להחרים את העימות הטלוויזיוני האחרון לפני אסיפות הבחירות של אייווה מוסיפה חוסר ודאות למרוץ, שמתנהל בשונה מכל מה שהיה מקובל בקמפיינים עד כה. טראמפ ציין את היחס "הלא הוגן" מצד מנחת העימות בחודש אוגוסט, מייגן קלי, כסיבה לוויתור על העימות.

"אני לא אוהב שמנצלים אותי", אמר טראמפ בראיון לרשת, ואותת שאינו מחרים לגמרי את הערוץ הפופולרי. מועמדים רפובליקאים אחרים ראו במהלך של טראמפ הזדמנות מבורכת לצאת מתוך הצל הגדול שמטיל עליהם המיליארדר. הם אף מקווים שההחלטה של טראמפ תפגע במעמדו בקרב המצביעים באייווה.

"לדעתי, היעדרותו מהעימות הטלוויזיוני באייווה, ארבעה ימים בלבד לפני פתיחת אסיפות הבחירות במדינה, תזיק לו", אמר לרשת CNN המועמד הרפובליקאי ג'ב בוש. להפתעת רבים, ברמה הלאומית טראמפ מוביל במרוץ הרפובליקאי זה חודשים. עם זאת, מהסקרים עולה כי טראמפ נתון במאבק צמוד מול קרוז, חביב השמרנים והנוצרים האוונגליסטים, שהם בעלי השפעה משמעותית באסיפות הבחירות של המפלגה באייווה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ