גרדיאן וניו יורק טיימס

מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, שפרש לפני כשבועיים מהמרוץ הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, הודיע הערב (שישי) על תמיכתו באיל ההון דונלד טראמפ לנשיאות מטעם המפלגה. מדובר בתפנית במרוץ המעניקה לטראמפ, המועמד הרפובליקאי המוביל, תמיכה משמעותית לקראת "סופר טיוזדיי" בשבוע הבא, שבו יקיימו הרפובליקאים הצבעה ב-11 מדינות.

במסיבת עיתונאים משותפת עם טראמפ שנערכה בטקסס, אמר כריסטי כי טראמפ הוא בעל הסיכוי הטוב ביותר להביס את הילרי קלינטון בבחירות לנשיאות. "האדם היחיד שהילרי וביל קלינטון אינם רוצים לראות על הבמה בספטמבר הוא דונלד טראמפ", אמר כריסטי והוסיף כי הוא בטוח שטראמפ יעשה כל שנדרש כדי להפוך שוב את אמריקה למעצמה המובילה בעולם.

בתשובה לשאלה אם הוא מעוניין בתפקיד סגן הנשיא או בתפקיד אחר בממשל, אמר כריסטי: "לא הוצע לי שום תפקיד ואני לא עוסק בהשערות בנושאים האלה". כריסטי פרש מהמרוץ הרפובליקאי לאחר שדורג במקום השישי בבחירות המקדימות בניו המפשייר. טראמפ בירך על דבריו של כריסטי ואמר כי שאף לתמיכה שלו.

השבוע ניצח טראמפ בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקאית שנערכו בנבאדה. הסנאטור מרקו רוביו הגיע למקום השני, בפער קטן לפני הסנאטור טד קרוז.  מיד לאחר פרסום תוצאות המדגמים אמר טראמפ: "אנחנו הולכים לחגוג הרבה זמן. לא ציפו שננצח לפני כמה חודשים. עכשיו אנחנו מנצחים בכל ארה"ב. הולכים להיות לנו חודשיים נהדרים".

טראמפ הוסיף: "ניצחנו בכל המגזרים - המשכילים, הלא משכילים, הצעירים. אבל אני הכי שמח ש-46% מההיספנים בחרו בנו". עוד אמר טראמפ: "אנחנו הולכים להמשיך ואנחנו הולכים לבנות את החומה בגבול, יש לי הרבה כבוד למקסיקו אבל היא הולכת לשלם על החומה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ