ברני סנדרס ניצח בפעם השביעית ברצף, הפעם בוויומינג

הסנאטור מוורמונט המשיך את המומנטום וניצח את קלינטון. אף כי תרומתה של המדינה לסנדרס תהיה קטנה בשל אופן החלוקה היחסי של הצירים במפלגה הדמוקרטית, הוא כבר נערך לקרב הגדול בניו יורק

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סנדרס מחבק את סנאטורית אוהיו לשעבר באירוע בשכונת הארלם בניו יורק, אמש
לוגו רויטרס
רויטרס

המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים ברני סנדרס צירף ניצחון נוסף לשרשרת ההצלחות האחרונה שלו כאשר ניצח אמש (שבת) את יריבתו הילרי קלינטון בהתמודדות במדינת וויומינג. זהו ניצחונו השביעי ברצף של סנדרס במרוץ הדמוקרטי. עם זאת תרומתה של המדינה למרוץ של סנדרס תהיה קטנה, והפער של קלינטון על יריבהּ עדיין גדול.

במדינה ההררית שבמערב ארצות הברית ישנם רק 14 צירים דמוקרטיים - המספר המועט ביותר בכל מדינות ארצות הברית. כשהגיעה לוויומינג, היו לקלינטון יותר ממחצית מתוך 2,383 הצירים הדרושים לה כדי להבטיח את מועמדותה, בעוד שסנדרס פיגר אחריה ב-250 צירים.

עם זאת, גם הניצחון אמש מחזק את סיכוייו של סנדרס להצליח בבחירות המקדימות שיתקיימו בניו יורק ב-19 באפריל. ניו יורק נחשבת למדינת מפתח במרוץ הדמוקרטי, היות שבה ניתן לזכות ב-291 צירים.

בשבוע שעבר ניצח סנדרס בוויסקונסין, אך בשל אופן החלוקה היחסי של הצירים במפלגה הדמוקרטית, ניצחונו לא ערער באופן ניכר את יתרונה של קלינטון. בנאום הניצחון שלו הזכיר סנדרס לבוחרים כמה חסרת סיכוי נראתה מועמדותו בתחילת הדרך, והגדיר את המלה "מומנטום" כעלייה על תחזיות שהציבו כלי התקשורת והממסד הפוליטי.

"מומנטום זה להתחיל את הקמפיין הזה לפני 11 חודשים כשהמדיה קובעת שאנחנו מרוץ השוליים", אמר סנדרס בפני 2,000 תומכים בוויומינג בטרם הפריימריז שם. "אל תספרו לקלינטון – היא מתחילה להיות עצבנית", הוסיף סנדרס, "אבל אני חושב שיש לנו סיכוי מצוין לנצח בניו יורק ולזכות בצירים רבים במדינה זו".

במקביל במפלגה הרפובליקאית, הסנאטור מטקסס טד קרוז קיבל את כל 34 הצירים של קולורדו, כשזכה אמש ב-13 הצירים הנותרים במדינה. קרוז כבר הבטיח מוקדם יותר את תמיכתם של 21 צירים מקולורדו. במדינה זו נערכות הבחירות באופן הדרגתי במסגרת ועידות, בשונה מהאסיפות המפלגתיות או הפריימריז הנהוגים ברוב המדינות.

בעקבות התוצאות בקולורדו, הפער בין קרוז למועמד המוביל דונלד טראמפ הצטמצם לפחות מ-200 צירים: טראמפ מחזיק כעת ב-743 צירים, קרוז ב-545 וג'ון קייסיק ב-143. כדי להבטיח את הניצחון בפריימריז, מועמדי המפלגה הרפובליקאית זקוקים ל-1,237 צירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ