טד קרוז סחף את הרפובליקאים בפריימריז בוויומינג

הסנאטור מטקסס זכה בכל 14 הצירים שהועמדו לבחירה במדינה המערבית בפריימריז שהחלו בחודש שעבר והסתיימו אתמול בוועידת המפלגה במדינה. עם זאת, טראמפ ממשיך להוביל עם 744 צירים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
אי-פי

מסע הבחירות המדויק, האישי והקפדני שניהל המועמד בפריימריז הרפובליקאיים, טד קרוז, בוויומינג השתלם לסנאטור מטקסס לאחר שהוא זכה אתמול (שבת) בכל 14 הצירים שהועמדו לבחירה בוועידת המפלגה הרפובליקאית במדינה. התוצאות הביאו למפלה נוספת שסופג דונלד טראמפ בתוך רצף הפסדים שנחל במדינות החוף המערבי באחרונה.

הניצחון של קרוז אתמול מגיע בעקבות ניצחונו בחודש שעבר באספות המפלגתיות שנערכו במדינה, אז הוא זכה בתשעה מתוך 12 הצירים שהועמדו לבחירה. דונלד טראמפ והסנאטור מפלורידה מרקו רוביו, שפרש מאז מהמרוץ, זכו כל אחד בציר אחד בעוד שציר נוסף טרם הוכרע.

קרוז עם תומכיו בוויאומינג, אתמול
קרוז עם תומכיו בוויאומינג, אתמולצילום: אי־פי

עם זאת, טראמפ ממשיך להוביל במרוץ הרפובליקאי עם 744 צירים מתוך 1,237 הדרושים כדי להיבחר כמועמד המפלגה בבחירות לנשיאות. לקרוז יש 559 צירים ולמושל אוהיו ג'ון קייסיק 144. קרוז היה היחיד מבין המועמדים שהגיע אתמול לוועידה המפלגתית במדינה, שם חולקו יתר הצירים, והבטיח לשים קץ למה שהוא קרא "המלחמה של הנשיא אובמה במכרות הפחם", אם הוא ייבחר לתפקיד. ויומינג נחשבת למדינה הגדולה בארה"ב במספר מכרות הפחם שבשטחה.

ההפסד של טראמפ בוויומינג ממשיך את התבוסה שנחל בקולורדו שם לא הצליח לזכות אפילו לא בציר אחד מתוך 34 שהועמדו לבחירה. "אני לא רוצה לבזבז מיליוני דולרים על ויומינג ולשלם שוחד לאנשים האלה משום שהרבה מזה משוחד", אמר טראמפ בראיון לרשת פוקס. "האנשים בוויומינג ובקולורדו לא באמת מקבלים הזדמנות להצביע וזה לא הוגן", הוסיף.

לאחר ניצחונו אתמול אמר קרוז כי ההחלטה של טראמפ שלא להגיע לוויומינג היא מרשימה. "הסיבה שהוא החליט לא להגיע היא שהוא מודע לכך שהוא לא יכול לנצח ולקבל תמיכה מהשמרנים במדינה", אמר. כעת ממתינים במפלגה הרפובליקאית לתוצאות הבחירות החשובות שייערכו מחרתיים בניו יורק, שם עומדים לבחירה 95 צירים רפובליקאיים ו-291 צירים דמוקרטיים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ