הסטנד-אפ של הנשיא |

אובמה סיפר בדיחות על הדודה קלינטון, מיס שוודיה והתקשורת

בארוחת הערב המסורתית עם עיתונאים בוושינגטון, עקץ הנשיא את איל ההון וציין כי מומחיותו בהריסת עסקים תסייע בסגירת גואנטנמו. גם עמיתיו במפלגה הדמוקרטית מצאו עצמם בטווח האש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתמונה נראה הנשיא ליד פודיום שעליו מיקרופון

ברק אובמה ערך אתמול (שבת) את ארוחת הערב המסורתית שעורך נשיא ארה"ב עם אנשי התקשורת המכסים את הבית הלבן, לעג לרעיונותיו של המוביל במרוץ הרפובליקאי לנשיאות בנושאי חוץ ויכולותיו בתחום העסקים, והתבדח גם על חשבונם של עמיתיו למפלגה הדמוקרטית. את דבריו סיים אובמה בדומה לקומיקאים או מוזיקאים רבים: הנשיא הפיל את המיקרופון מידו והכריז – "אובמה סוף".

על אף שלא התעכב על טראמפ באותה מידה שצפו רבים, בפרט אלו הזוכרים כיצד צלה אובמה את איל ההון בשנת 2011, אז נכח טראמפ באירוע, אובמה כן סיפק כמה בדיחות שהופנו במיוחד אל טראמפ. לקראת סוף נאומו בן החצי שעה של הנשיא, באירוע בו נכחו פוליטיקאים, עיתונאים, שחקנים ושני בניו של טראמפ, העמיד אובמה פנים כי הוא עומד לסיים את דבריו, אך לפתח הכריז: "לא, אני צוחק! אתם יודעים, אני חייב לדבר על טראמפ. אנחנו לא יכולים פשוט לעצור פה".

"קצת נעלבתי משום שהוא לא פה הערב", אמר אובמה והוסיף: "היה לנו כל כך כיף בפעם הקודמת. "זה מפתיע", ציין, "יש פה חדר מלא בעיתונאים, סלבריטיז, מצלמות, והוא לא בא. הארוחה הזו המונית מדי בשבילו? מה הוא עושה במקום? הוא נמצא בבית, מצייץ העלבות נגד אנגלה מרקל? מה הוא עושה?".

אובמה התענג בבירור על כך שהשנה נערכות בחירות בארה"ב, והתייחס לעובדה כי טראמפ היה בעבר הבעלים של תחרות "מיס יוניברס". "הממסד הרפובליקאי מטיל ספק בכך שטראמפ הוא המועמד המתאים ביותר", הכריז אובמה. "מטיל ספק! זה מזעזע! הם אומרים שדונלד חסר ניסיון במדיניות חוץ כדי להפוך לנשיא, אך עם כל הכבוד, הוא העביר כמה שנים בפגישות עם מנהיגים מרחבי העולם – מיס שוודיה, מיס ארגנטינה, מיס אזרבייג'אן". על רקע קולות צחוק הנוכחים, פנה אובמה לעקוץ את טענותיו של טראמפ כי הוא מצליחן בעולם העסקים. "יש תחום אחד שבו הניסיון של דונלד יכול להיות יקר ערך, וזה בסגירת גואנטנמו, כי טראמפ יודע דבר או שניים על סגירת עסקים", צחק הנשיא.

אובמה ציין כי הוא יכול להמשיך להתבדח בנושא אך כי בכוונתו להפסיק בנקודה זו, והתייחס לתשומת הלב שהעניקה התקשורת לטראמפ. "אני לא רוצה להתעכב יותר מדי על דונלד", אמר הנשיא והוסיף בעוקצנות שבנושא זה התקשורת משמשת לו דוגמה. "אני רוצה להראות קצת איפוק משום שאני חושב שכולנו יכולים להסכים, שמההתחלה דונלד קיבל את הכמות ההולמת של כיסוי תקשורתי, באופן המתאים לרצינות המועמדות שלו". לאחר עצירה קלה הוסיף אובמה: "אני מקווה שכולכם גאים בעצמכם. הבן אדם רצה לתת תנופה לעסקי המלונאות שלו ועכשיו כולנו מתפללים שלא יהיה בלגן בוועידה הרפובליקאית ביולי".

מלבד טראמפ עסק אובמה גם בעמיתיו הדמוקרטים. הנשיא שיבח את סנדרס כ"פנים העולות של המפלגה הדמוקרטית", אך אמר כי הוא נעלב משום שהסנאטור מרוומונט מרחיק עצמו מאובמה. "זה לא משהו שעושים לקומרד", צחק אובמה בהתייחסו לדעותיו הסוציאליסטיות של הסנאטור, שנכח בחדר. בהתייחסו לשרת החוץ לשעבר הילרי קלינטון, הוסיף הנשיא: "חייבים להודות, הילרי מנסה לפנות למצביעים צעירים זה קצת כמו קרוב משפחה שהרגע נרשם לפייסבוק. 'אמריקה היקרה, קיבלת את ה'פוק' שלי? הוא מופיע בפיד שלך? אני לא בטוחה שאני משתמשת בזה נכון. באהבה, דודה הילרי'. זה לא משכנע במיוחד", אמר אובמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ