ברני סנדרס ניצח בבחירות המקדימות במערב וירג'יניה

הסנאטור מוורמונט אינו פורש מהמרוץ לנשיאות, על אף שקלינטון מובילה על פניו בפער ניכר. טראמפ, שנותר המועמד הרפובליקאי היחיד במרוץ, ניצח בפריימריז במערב וירג'יניה ובנברסקה

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס

ברני סנדרס הוא המנצח בבחירות המקדימות שהתקיימו הלילה (שלישי) במערב וירג'יניה, כך עולה מספירת כ-80% מהקולות. בפריימריז של המפלגה הרפובליקאית שהתקיימו הלילה במערב וירג'יניה ובנברסקה ניצח המועמד הרפובליקאי היחיד דונלד טראמפ. הרפובליקאים במערב וירג'יניה ובנברסקה קיבלו הזדמנות להביע את העדפותיהם הלילה בכל זאת, שכן שמותיהם של רוב הפורשים מהמרוץ עדיין מופיעים על טפסי ההצבעה.

למערב וירג'יניה יש 29 צירים. כדי לקבל את מועמדות המפלגה הדמוקרטית זקוק מתחרה ל-2,383 צירים. לקלינטון היו עד אתמול 2,228 צירים לעומת 1,454 שהיו לסנדרס, וזוהי פגיעה נוספת מצדו בשאיפתה לזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות.

הקרב הממושך של קלינטון נגד סנדרס, שהצליח לזכות בשבוע שעבר בניצחון באינדיאנה, הפך למקור לשמחה לאיד לטראמפ, שאמר בלגלוג שהיא "לא מסוגלת לסגור עניין" ולהביס את סנדרס, יריבה היחיד מאז אחד בפברואר.

קלינטון התנצלה בשבוע שעבר בפני תושבי מערב וירג'יניה, מדינה שכלכלתה מתבססת בעיקר על מכרות פחם, לאחר שאמרה במארס שהיא "תחסל את העסקים של הרבה כורי פחם וחברות פחם" במסגרת תוכניותיה להגדיל את מקורות האנרגיה המתחדשת. היא אמרה שדבריה הוצאו מהקשרם וכי היא רוצה לסייע לאנשים שעובדים בתעשייה להמשיך לעבוד בה.

סנדרס עם תומכת בעצרת בחירות בסטוקטון קליפורניה, אתמולצילום: Rich Pedroncelli/אי־פי

סנדרס הזכיר לתומכיו, בעצרות רבות משתתפים, שרוב סקרי דעת הקהל מראים שהוא יצליח להביס את טראמפ בבחירות כלליות בהפרש גדול יותר מאשר קלינטון.

סקר דעת קהל של אוניברסיטת קוויניפיאק שהתפרסם היום הראה כי המרוץ בין טראמפ לקלינטון יהיה צמוד בשלוש מדינות העשויות להיות מרכזיות לתוצאות הבחירות לנשיאות - פלורידה, אוהיו ופנסילבניה - בעוד שלסנדרס יהיה יתרון על טראמפ בכל אחת מהן. מהסקר עלה כי בפלורידה ובפנסילבניה יש לקלינטון 43% תמיכה לעומת 42% שיש לטראמפ, ואילו באוהיו יש לו 43% תמיכה לעומת 39% שיש לה. סנדרס מנצח את טראמפ ב-2% בפלורידה ובאוהיו וב-6% בפנסילבניה.

ניצחון של סנדרס במערב וירג'יניה עשוי להמריץ את מסע הבחירות שלו לקראת הבחירות המקדימות של 7 ביוני, בהן מונחים כ-700 צירים על כף המאזניים, כולל 475 בקליפורניה שבה סנדרס מרכז כעת את מאמציו.

על אף שהוא מפגר בדרך כלל אחרי קלינטון, סנדרס - שרוצה להשתתף בעיצוב מצע המפלגה - הבטיח להמשיך במאמציו עד לוועידת המפלגה שתיערך בסוף יולי בפילדלפיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ