סקר בארה"ב: קלינטון פתחה פער דו-ספרתי על טראמפ בבחירות לנשיאות

11% מבין האמריקאים שמתכוונים להצביע בבחירות העדיפו את המועמדת המסתמנת מטעם הדמוקרטים. גם בממוצע הסקרים הארציים קלינטון חוזרת להוביל על פני יריבה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

סקר חדש בארצות הברית קבע הלילה (שישי) כי הילרי קלינטון, המתמודדת למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, פתחה פער דו-ספרתי של 11% על פני יריבה הרפובליקני, דונלד טראמפ. לפי סקר סוכנות הידיעות רויטרס, 46% מהאמריקאים שבכוונתם להצביע בבחירות אמרו כי יתמכו בקלינטון, לעומת 35% שאמרו כי יתמכו בטראמפ.

קלינטון מחזיקה במיקרופון מחוייכת כשמאחוריה דגל ארה"ב

מדובר בסקר שנערך בקרב 1,421 בני אדם בין התאריכים 30 במאי ל-3 ביוני. 19 אחוזים מהנשאלים אמרו כי לא יתמכו באף מועמד. עד כה צברה קלינטון 2,312 צירים מתוך 2,383 צירים הדרושים לה כדי להבטיח את מועמדותה מטעם הדמוקרטים.

גם ממוצא הסקרים הארציים מעיד על התחזקותה של קלינטון, המובילה על טראמפ ב-1.5%. זהו שינוי ניכר לעומת ממוצע הסקרים הארציים שהתפרסם בחודש שעבר, שקבע כי טראמפ מצליח לראשונה במרוץ לנשיאות להוביל על פני קלינטון. לפי אתר הסקרים RealClearPolitics עמד הממוצע דאז על 0.2% לטראמפ על פני קלינטון.

תוצאות הסקר החדש מתפרסמות גם לאחר פרסום דו"ח מבקר משרד החוץ בארה"ב לפיו קלינטון הפרה את מדיניות הממשלה הנוגעת לתיעוד מידע. זאת, כשכיהנה כשרת החוץ בין השנים 2009 עד 2013. לפי הדו"ח, קלינטון סירבה לענות לשאלות המבקר, הבודק האם היא הפרה את החוק כשהשתמשה בשרת דוא"ל פרטי - שימוש לגביו ספגה ביקורת רבה בחודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ