"הארץ"

המקור לציוץ שפרסם מטה הבחירות של דונלד טראמפ בדף הטוויטר שלו, שעורר ביקורת על היותו אנטישמי, הוא פורום באתר של גזענים לבנים וניאו נאצים. בתמונה שפורסמה אתמול בחשבון הטוויטר של המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב הופיעה תמונה של הילרי קלינטון על רקע שטרות כסף, כשלידה מגן דוד אדום גדול שעליו נכתב: "המועמדת המושחתת ביותר מאז ומעולם!".

פחות משעתיים אחרי שהציוץ הועלה לטוויטר, החליף אותו מחנה טראמפ בציוץ שבו מגן הדוד הפך למעגל. לפי אתר Mic, התמונה הועלתה במקור על ידי גולש באתר הגזעני והניאו-נאצי /pol/, כשבוע לפני שטראמפ השתמש בה. התמונה הוסרה מהאתר בו הופיעה, אך בצילום שלה נראה כי הוטמע עליה סימן מים עם חשבון טוויטר המפרסם תמונות עם כיתובים אלימים וגזעניים הנוגעים לפוליטיקה אמריקאית ועולמית.

צילום הציוץ שפורסם בדף הטוויטר של טראמפצילום: טוויטר

ביקורות על הציוץ המקורי נשמעו בכל הקשת הפוליטית, החל מבעלת הטור הפוליטי אנה מרי קוקס, שכתבה כי "הסמליות כאן מאוד לא מעודנת", ועד לג'וש שוורין – חבר מטה הבחירות של קלינטון, ורון נרינג – דוברו לשעבר של הסנאטור טד קרוז, שהתחרה בטראמפ על מועמדות המפלגה הרפובליקאית.

מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ, קורי לבנדובסקי, נשאל על התקרית בראיון היום בסי-אן-אן. "תראו, ציוץ הוא פשוט ציוץ", אמר לבנדובסקי. "בשורה התחתונה אפשר למצוא שם דברים שלא נמצאים שם. אתם יודעים, זה פשוט כוכב".

המראיינת ציינה בפני לבנדובסקי שמדובר במגן דוד ולא בכוכב רגיל, והוא השיב כי "בשורה התחתונה, התקינות הפוליטית יצאה משליטה. אם זה היה כוכב שלא היתה לצדו ערימת שטרות, איש לא היה חושב על כך". לדבריו, "התקשורת מנסה לייחס לדונלד טראמפ משהו שלא באמת נמצא כאן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ