קלינטון מזנקת בסקרים: מובילה על טראמפ ב-15%

בסקר של מכון מקלאצ'י ומריסט זוכה המועמדת הדמוקרטית ליתרון משמעותי שלושה חודשים לפני הבחירות לנשיאות. המגמה נמשכת גם בסקר של אן-בי-סי ובממוצע הסקרים הארצי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון ממשיכה לזנק בסקרים הארציים ולפתוח פער גדול על פני יריבה הרפובליקאי דונלד טראמפ. בסקר ארצי שנערך על ידי מריסט ומקלאצ'י מקבלת שרת החוץ לשעבר 48% מהקולות לעומת 33% לטראמפ. זהו פער של 15% - אחד הגבוהים ביותר שנרשמו עד כה במרוץ הנוכחי לבית הלבן. לשם השוואה, באותו סקר בחודש שעבר הובילה קלינטון על טראמפ רק ב-3%.

גם בסקר של רשת אן-בי-סי וול סטריט ג'ורנל פותחת קלינטון פער של 9% מהמועמד הרפובליקאי - קפיצה של 4% לעומת הסקר האחרון של הרשת, שנערך לפני קיום שתי הוועידות המפלגתיות בחודש שעבר. בסקר הנוכחי קיבלה קלינטון 47% תמיכה ואילו טראמפ רק 38%.

קלינטון בעצרת בלאס וגאס, אתמולצילום: בלומברג

לפי רשת אן-בי-סי, בסקר האחרון נהנית קלינטון מתמיכה משמעותית בקרב נשים (51% לעומת 35% לטראמפ), אפריקאים-אמריקאים (91%-1%), צעירים, מיעוטים אחרים בארה"ב ומצביעים לבנים בעלי תואר אקדמי. טראמפ ממשיך להוביל בקרב מצביעים לבנים, עצמאיים, מצביעים לבנים ללא תואר ומבוגרים. בקרב מצביעים גברים, שני המועמדים דווקא צמודים: 43% תומכים בקלינטון ו-42% בטראמפ.

גם אם מוסיפים לסקר את שני המועמדים הנוספים במרוץ לבית הלבן - מועמד המפלגה הליברטריאנית גארי ג'ונסון ומועמדת מפלגת הירוקים ג'יל סטיין - ממשיכה קלינטון להוביל בפער של 9% לעומת טראמפ. הפער הזה, שנרשם בחודש אוגוסט, שלושה חודשים בלבד לפני הבחירות, מהווה פער משמעותי בהשוואה לפערים בין המועמדים בשתי מערכות הבחירות הקודמות בארה"ב.

לפי האתר ריל קליר פוליטיקס קלינטון מובילה גם בממוצע כללי של הסקרים הארציים, כך לפי הטיים. לפי ממוצע זה, לקלינטון יתרון של 5.8%. שתי המפלגות הגדולות בארה"ב רשמו לזכותן ועידות מוצלחות בחודש שעבר, אולם לאחר הוועידה הרפובליקאית הסתבך טראמפ בעימות רגיש ותקשורתי מול משפחה מוסלמית ששכלה את בנה החייל בעיראק ב-2004. בנוסף פתח טראמפ שוב חזית מול בכירים במפלגתו לאחר שהצהיר כי לא יתמוך בסנאטור ג'ון מקיין וביו"ר בית הנבחרים פול ראיין שייאלצו להיאבק שוב על כסאותיהם בקונגרס.

בתוך כך, מלניה טראמפ, רעייתו של דונלד טראמפ, הבהירה אתמול כי היא לא עבדה באופן לא חוקי בארה"ב בשנות ה-90, זאת לאחר שתמונות עירום שלה שצולמו לפני כמה שנים ופורסמו בניו יורק פוסט בשבוע שעבר העלו תהיות על סטטוס ההגירה שלה לארה"ב ורישיונות העבודה שלה במדינה. טראמפ, שהיגרה מסלובניה, צייצה בטוויטר שלה: "באחרונה היו המון דיווחים לא נכונים ומידע לא נכון ביחס לסטטוס ההגירה שלי ב-1996. כל הזמן מילאתי את חוקי ההגירה של המדינה הזאת במלואם וכל האשמה שמנוגדת לכך הינה פשוט לא נכונה". באתר פוליטיקו העלו חשד שמלניה, שהחלה לעבוד כדוגמנית בארה"ב ב-1995, לא החזיקה ברישיונות עבודה מתאימים באותה תקופה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ