טראמפ נוטש את הגישה המרוככת: אגרש את כל מי שנכנס לארה"ב שלא כחוק

שעות ספורות אחרי שנפגש עם נשיא מקסיקו, הבהיר טראמפ בנאום על מדיניות ההגירה שלו באריזונה, כי מקסיקו תשלם על "החומה הגדולה" שתיבנה בגבול. לדבריו, האפשרות היחידה שתהיה למהגרים היא לחזור למולדתם

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ במקסיקו סיטי, אתמול
טראמפ במקסיקו סיטי, אתמולצילום: בלומברג

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ הבטיח אתמול (רביעי) כי אם הוא ייבחר הוא יגרש את כל מי שהגיע לארה"ב באופן לא חוקי. את הדברים אמר טראמם בנאום מיוחד שנשא באריזונה על מדיניות ההגירה שלו, במהלכו חזר לקו התקיף שלו נגד מהגרים וזרים במדינה.

שבוע אחרי שניסה לרכך את תדמיתו כלפי מהגרים ואמר כי רבים מ-11 מיליון בני האדם שחצו לתוך ארה"ב באופן לא חוקי הינם "אנשים נהדרים שגרים במדינה זה שנים ותורמים לחברה האמריקאית", הבהיר טראמפ כי לכל מי שנמצא במדינה ללא המסמכים הדרושים תהיה  "רק דרך אחת להשיג אותם" כשהוא ייבחר לנשיאות – "לחזור למולדתם ולבקש באופן חוקי לחזור לארה"ב".

"המסר שלנו לעולם יהיה זה: אי אפשר להפוך לאזרח אמריקאי או לקבל מעמד חוקי אם אתה נכנס אלינו שלא כחוק", אמר טראמפ. "אנשים יידעו שאי אפשר סתם ככה להסתנן פנימה ולחכות שייתנו להם מעמד", הוסיף, "הימים האלה נגמרו". נאומו של טראמפ עונה כמה לבעלי ברית שמרנים שלו שהביעו דאגה לאחר שאמר בשבוע שעבר שהוא "ריכך" את תוכניתו לגירושים המוניים של מהגרים.

שעות אחרי שנפגש עם נשיא מקסיקו אנריקה פנייה נייטו, חזר טראמפ על הבטחתו כי ידרוש ממקסיקו לשלם על בניית "חומה גדולה בגבול בין המדינות". "נבנה חומה גדולה לאורך הגבול הדרומי ומקסיקו תשלם עליה – 100%. הם לא יודעים את זה עדיין, אבל הם ישלמו על זה", אמר אתמול טראמפ.

למרות אזכור החומה בנאומו, טראמפ ונשיא מקסיקו לא דנו בשאלה מי ישלם עבור החומה, וטראמפ כלל לא הזכיר את הנושא. רק לאחר הפגישה, צייץ בטוויטר פנייה נייטו כי הבהיר לטראמפ שמדינתו לא תשלם על בניית החומה.

בנאומו באריזונה הדגיש  טראמפ כי בראש סדר העדיפויות שלו הוא מתכוון לגרש במהירות את כל מי שאינו מורשה לחיות במדינה ושביצע פשעים חמורים. לדבריו, הוא יקים וועדה שתבחן מאילו מדינות או אזורים תיאסר הגירה, למשל סוריה ולוב שיהיו גבוה ברשימה. זאת, לדבריו, תהיה הדרך להוציא לפועל את האיסור שהציע על כניסת מוסלמים ממדינות מסוימות מבלי שיואשם בגזענות. הוא הוסיף כי יקים צוות משימה לגירוש שיזהה פושעים שמיועדים לגירוש, יתגבר את שוטרי ההגירה ויגדיל את מספר עמדות הפיקוח על הגבולות במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ