שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
דונלד טראמפ בנאום הניצחון בניו יורק, הבוקר
דונלד טראמפ בנאום הניצחון בניו יורק, הבוקרצילום: Julie Jacobson/אי־פי

עם פרסום תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב היום בבוקר (רביעי), שרי ממשלת ישראל וחברי הכנסת מיהרו לברך את המנצח דונלד טראמפ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה בה נאמר "הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו. הקשר האיתן בין ארצות הברית לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף. אני בטוח שטראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארה"ב ונביאה לגבהים חדשים".

עבור נתניהו, מדובר במסע אל הלא נודע // ברק רביד | "טראמפ יחזיר לנו את הדמוקרטיה": תומכי טראמפ חוגגים בטקסס // טלי קרופקין | הקהילה הבינלאומית תצטרך להתרגל לבלתי צפוי // עמוס הראל | ארה"ב הרבגונית והליברלית נמחצה תחת גלגלי המכבש של טראמפ // חמי שלו | המזרח התיכון מחכה לגיבוש מדיניות החוץ של הנשיא טראמפ // צבי בראל | הפחד גבר על ההיגיון, על הערכים ועל התקווה // אנשיל פפר | ארצות הברית בישלה דייסה, העולם יאכל אותה // אמיר אורן

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נתפלי בנט בירך את הנשיא הנבחר ואמר כי "נצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ, שהיא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית". 

תומכי טראמפ הלילה בירושלים
תומכי טראמפ הלילה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

חברת מפלגתו שרת המשפטים איילת שקד הוסיפה כי "אני בטוחה שטראמפ ידע לנתב באומץ את העולם החופשי ליעדים מוצלחים אל מול המלחמה העולמית בטרור. זאת הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות". 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון העלה פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו כתב "אני מברך את הנשיא הנבחר דונלד טראמפ. ישראל , כדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, מצדיעה לארה"ב, הדמוקרטיה הוותיקה בעולם, על הליך בחירות דמוקרטי המביע את רצון הבוחר. אנחנו מעריכים את הקשר העמוק בין העם בישראל והעם האמריקאי, ואת הגיבוי והידידות של ארה"ב במדינת היהודים. יחסים אלו חוצי מפלגות וממשלים לאורך כל השנים. אנחנו מצפים לעבודה משותפת עם הממשל האמריקאי החדש לטובת חיזוק הקשרים האסטרטגיים והכלכליים בין שתי המדינות".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין (הליכוד), התייחס לנשיא הנבחר של ארה״ב בפתח ישיבת המליאה ואמר "חברות וחברי הכנסת, ברשותכם, אני מבקש, בשמי ובשם כנסת ישראל, לשלוח מכאן, ירושלים, ברכות לנשיא הנבחר של ארצות הברית דונאלד טראמפ ולסגנו מייק פנס. יחסי ארה"ב וישראל היו מאז ומתמיד הדוקים וחמים, ואני משוכנע שכאלה הם יוסיפו להיות גם בעידן טראמפ. אני מאחל לאומה האמריקאית שתוסיף לעמוד מאוחדת אל מול האתגרים של אמריקה ושל העולם. הצלחתך, מר טראמפ, היא גם הצלחתנו״.

גם במחנה הציוני בירכו את טראמפ. היו"ר יצחק (בוז'י) הרצוג, פרסם הודעה בפייסבוק בה כתב "ברכות חמות לנשיא המעצמה הגדולה והחזקה בעולם: דונאלד ג׳יי טראמפ!. הדמוקרטיה האמריקאית בחרה היום להעמיד בראשה מנהיג אמריקאי, שלימד את הפרשנים והספקנים שאנחנו בעידן חדש של שינוי והחלפת האליטות השלטוניות הוותיקות!".

לדברי הרצוג, "עשית את הבלתי צפוי כנגד כל הסיכויים, הסקרים, המחקרים ונביאי העידן הישן. אני משוכנע שהברית הביטחונית והכלכלית עם בעלת בריתנו החזקה והחשובה תימשך ביתר שאת תחת נשיאותך. בהצלחה לך".

יו"ר התנועה ציפי לבני צייצה הבוקר בטוויטר: "ברכות לנשיא ארה"ב הנבחר, דונלד טראמפ. מאחלת לאמריקה ולעולם כולו שיממש את מה שהבטיח בנאום הניצחון - ולא בקמפיין".

ח"כ אראל מרגלית בירך גם הוא את טראמפ, ובהודעה שפרסם אמר "אני מקווה שאת האומץ, היצירתיות והתעוזה שהראה טראמפ במערכת הבחירות, ידע להפנות גם למזרח התיכון וילחם איתנו כדי להביא לעולם טוב יותר ולהפוך איתנו גם את ישראל לגדולה שוב".

ח"כ מרב מיכאלי: "מברכת את הנשיא הנבחר של ידידתנו החשובה, דונלד טראמפ. הקשר בין ישראל לארה"ב הוא ברית אסטרטגית וידידות אמיצה שאני בטוחה שתמשך גם איתו. עם זאת, זה יום קשה שבו נבחר אדם שנשא דגל של פגיעה והשפלה בנשים ובאחרים. זה יום קשה לכל הנשים והגברים שנשאו עיניים אל האשה הראשונה שהיה לה סיכוי אמיתי ומוצדק להיות האשה הראשונה בתפקיד מנהיגת העולם החופשי".

לדברי ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), "טראמפ ניצח לא בזכות המיעוט הגזעני, אלא בזכות הרוב הכועס. הוא נבחר באותה מדינה שפעמיים בחרה נשיא שחור ברוב גדול. קמפיין טראמפ הדגים שוב שכאשר בזירה לא מוצגת תשובה אמיתית משמאל למשבר של המערכת, אז צומחת, במהירות מפלצתית, תשובה מזויפת ומסוכנת מימין. בחירתה של הילרי קלינטון כמועמדת הדמוקרטים היתה שגיאה גדולה. היא ייצגה, עבור בוחרים רבים, בדיוק את מה שמעורר התנגדות: סטטוס-קוו, קשרי הון-שלטון, גלובליזציה שפוגעת בשכבות הביניים והמוחלשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ