אדלסון למנהיגים רפובליקאים יהודים: מבקש את תמיכתכם בטראמפ

המיליארדר ובעליו של "ישראל היום" כתב בדואר אלקטרוני ליותר מ-50 מנהיגים כי נפגש עם המועמד לנשיאות והשתכנע "שהוא יהיה מצוין לביטחון ישראל"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

ימים ספורים אחרי שאמר לדונלד טראמפ כי הוא מוכן לתרום לקמפיין הבחירות שלו לבית הלבן יותר משהוא תרם אי פעם לכל מועמד אחר, המיליארדר היהודי שלדון אדלסון כבר החל לעבוד עבור המתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב.

"אני מבקש את תמיכתם בטראמפ", כתב אדלסון בהודעת דואר אלקטרוני ליותר מ-50 מנהיגים יהודיים רפובליקאים. במכתב כותב אדלסון, בעליו של עיתון "ישראל היום", כי הוא נפגש עם טראמפ באחרונה והשתכנע "שהוא יהיה נשיא מצוין בכל הנוגע לבטיחות ולביטחון של ישראל". טראמפ עוד לא זכה בתמיכת הקואליציה הרפובליקאית היהודית, שכוללת תורמים גדולים למפלגה, ומכתבו של אדלסון עשוי להקל על המשימה הזו.

אדלסון בלאס וגאס, לפני שנהצילום: Jeff Scheid/אי־פי

בשבוע שעבר פורסם בניו יורק טיימס מפי שני בכירים רפובליקאים המקורבים לאיל ההון היהודי כי הסכום שאדלסון מוכן להציע עשוי להגיע למאה מיליון דולר. בנוסף פורסם כי אדלסון החליט לצמצם את התמיכה בחברי קונגרס רפובליקאים אחרים ולהפנות את רוב התרומות שלו לארגונים ולעמותות שפועלים למען הקמפיין של טראמפ. בפגישה בין השניים שנערכה במלון במנהטן, השתתפה גם רעייתו של אדלסון מרים ומנהל הקמפיין של טראמפ, קורי ליוונדובסקי. בשיחה טראמפ התחייב בפני אדלסון כי הוא יקדיש את כל מרצו לשמור על ביטחונה של ישראל.

ההתחייבות של אדלסון כלפי טראמפ מגיעה בזמן טוב לאיל הנדל"ן הניו יורקי, שנאלץ להישען על כיסו הפרטי עד כה כדי לממן את הקמפיין הפוליטי שלו, ולא הצליח להשיג תורם גדול מספיק שיסייע לו להמשיך במערכת הבחירות הנוכחית לבית הלבן. טראמפ אמר בעבר כי הוא יזדקק למיליארד דולר כדי להמשיך בקמפיין, אולם רק לאחרונה החל להיפגש עם תורמים פוטנציאליים ושכר יועצים כלכליים.

בראשית החודש אמר אדלסון כי יתמוך בדונלד טראמפ משזה הפך למועמד המסתמן של המפלגה הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב, לאחר ניצחונותיו בפריימריז ופרישת יריביו. "אני רפובליקאי, הוא רפובליקאי", אמר אדלסון בראיון קצר לניו יורק טיימס באירוע גאלה. "הוא המועמד שלנו", הוסיף אדלסון ואמר כי טראמפ ניצח בפריימריז ביושר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ