היום הפריימריז בניו המפשייר |

ג'ו ביידן מכוון נמוך ופיט בוטג'ג' שומר על המומנטום

הסקרים אמנם חוזים תוצאות דומות כמו באיווה, אך כל מתמודד ומתמודדת מתכננים נתיב שונה לניצחון. הסנאטורית קלובשר בונה על "משחק הציפיות", והיזם יאנג יעמוד לראשונה למבחן המצביעים

נתנאל שלומוביץ
נתנאל שלומוביץ
שליח "הארץ" לניו המפשייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתנאל שלומוביץ
נתנאל שלומוביץ
שליח "הארץ" לניו המפשייר

קשה לחשוב על מישהו שהיה רוצה לשכוח את איווה יותר מג'ו ביידן. אלא שכיממה לפני הפריימריז היום (שלישי) בניו המפשייר, אחרי שהעיתונאים והבוחרים במידה רבה עברו הלאה, מצבו של סגן הנשיא לשעבר מזכיר את הציטוט המפורסם של אל פאצ'ינו מהסרט "הסנדק": "בדיוק כשחשבתי שאני בחוץ — הם מושכים אותי חזרה פנימה".

בעצרת בחירות בעיר המפטון בניו המפשייר, בשבוע שעבר, הפגין ביידן חוסר התלהבות כשאמר לנוכחים: "אני מברך את פיט. אני מברך את ברני". הוא לא רצה לעסוק בעניין, אך המפלגה הדמוקרטית באיווה בדיוק פרסמה את התוצאות הרשמיות. לא היתה שם בשורה חדשה, והמרוץ נשאר קרב צמוד בין שני מועמדים בצמרת. אך ביידן נאלץ לשוב ולשחזר את הידרדרותו למקום הרביעי המביך באיווה. "איש לא זכה במרוץ בלי תמיכה רחבה מהקהילה השחורה", אמר, בניסיון להזכיר שבאיווה ובניו המפשייר יש רוב מוחץ של מצביעים לבנים. בנבאדה ובדרום קרוליינה — שיצביעו בהמשך החודש — יש מיעוטים גדולים של היספנים ושל שחורים. ביידן נאחז בסקרים האחרונים שנעשו שם בינואר. "אמרתי מההתחלה, שצריך לספור את ארבע המדינות הראשונות כאילו הן אחת". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ