ביידן: אם הייתי מאמין לאשה שהאשימה אותי בתקיפה מינית, לא הייתי מצביע לי

מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות נשאל מהי המלצתו לבוחרים שתומכים בו אך מאמינים לטארה ריד, שאמרה שתקף אותה מינית ב-1993. "אני חושב שהם צריכים להצביע עם הלב", השיב

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביידן בפילדלפיה, במארס. "האמת משנה", אמר בראיון
ביידן בפילדלפיה, במארס. "האמת משנה", אמר בראיוןצילום: Matt Rourke/אי־פי

מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב ג'ו ביידן המליץ אתמול (חמישי) לאנשים שמאמינים לאשה שהאשימה אותו בתקיפה מינית לא להצביע לו. בריאיון לרשת MSNBC, סגן נשיא ארה"ב לשעבר נשאל איזה מסר יש לו לאמריקאים שתומכים בו אך מאמינים לריד. "אני חושב שהם צריכים להצביע עם הלב", השיב, "אני לא הייתי מצביע עבורי אם הייתי מאמין לטארה ריד".

ריד אמרה שביידן תקף אותה מינית ב-1993, כשעבדה בסנאט. "תראו את הסיפור של טארה ריד, הוא השתנה באופן משמעותי", אמר, "אבל אני לא רוצה לפקפק במניעים שלה. אני לא רוצה לפקפק בכלום, רק לומר שהאמת משנה". ביידן הוסיף שיש להתייחס ברצינות להאשמות בתקיפה ובהטרדה מינית, אך שצריך גם לאמת ולבדוק אותן.

במהלך רוב הריאיון ב-MSNBC אתמול ליוותה את ביידן סטייסי אברמס, שנחשבת לאחת המתמודדות על תפקיד המועמדת הדמוקרטית לסגנית הנשיא. ביידן הכריז בעבר שבכוונתו לבחור באשה. מוקדם יותר באותו יום השתתפה מתמודדת נוספת על התפקיד, מושלת מישיגן גרטשן ויטמר, בדיון וירטואלי עם סגן הנשיא לשעבר.

טארה ריד בנבאדה, בשנה שעברהצילום: Donald Thompson/אי־פי

ההופעות לצד שתי הפוליטיקאיות הללו משקפות את השיקולים שעשויים ללוות את ביידן בתהליך קבלת ההחלטה על סגנית הנשיא: האם לבחור באשה שאינה לבנה, כמו אברמס, או להתמקד בשיקולים אזוריים – כמו מעמדה של וויטאמר וקשריה באזור המערב התיכון של ארה"ב. ביידן אמר בראיון שלאברמס יש "יכולת אדירה להסביר דברים, ולפרוט בדיוק למה אלה הולכות להיות בחירות כל כך חשובות". אברמס החמיאה לביידן, ואמרה: "בילה 40 שנה בקידום הצדק".

ביידן מוביל בסקרים, הן הלאומיים והן במדינות המתנדנדות. עם זאת, הוא לא יכול כרגע לעסוק בתחום ההתמחות שלו: פוליטיקה "אישית" של לחיצות ידיים. נוסף על כך, אין לו גישה לפלטפורמה תקשורתית מרכזית כמו ההודעות לתקשורת של המתחרה שלו, הנשיא דונלד טראמפ - השקולות לעתים קרובות לכנסים פוליטיים שבהם הוא מקדם את מועמדותו.

אברמס בג'ורג'יה, בנובמבר. מתמודדת על תפקיד המועמדת לסגנית הנשיאצילום: Michael A. McCoy/אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ