לוגו הארץ
הארץ

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התבדח אמש (שישי) שהוא יעזוב את המדינה אם לא ייבחר לכהונה שנייה בעוד שבועיים וחצי. בעצרת בחירות שערך בעיר מאקון שבג'ורג'יה - מדינה מתנדנדת שבעבר נחשבה כמונחת בכיסו - הוא לעג לצעדי הריחוק החברתי נוכח מגפת הקורונה והתייחס לאפשרות שיפסיד בבחירות כמגוחכת.

"אני לא צריך להתלוצץ כי אתם יודעים מה? להתמודד מול המועמד לנשיאות הכי גרוע בהיסטוריה מפעיל עליי לחץ רב", אמר טראמפ, "אתם יכולים בכלל לדמיין מה יקרה אם אפסיד? כל החיים שלי, מה אני הולך לעשות? אני אצטרך להודות שהפסדתי למועמד הכי גרוע בהיסטוריה של הפוליטיקה. זה לא הולך להרגיש כל כך טוב. אולי אאלץ לעזוב את המדינה? אני לא יודע".

חלק מנאומו של טראמפ בג'ורג'יה

לקולות צחוק של תומכיו, שמרביתם לא עטו מסכות - על אף שאלו שניצבו מאחורי כשדיבר, וצולמו, התבקשו להישאר עם המסיכה על פניהם - טראמפ לעג ליריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן. "ביידן ערך עצרת היום ואיזה 13 אנשים הגיעו - והם לא מדברים על זה!", אמר הנשיא על הבמה, "...הם לא אומרים שאיש לא שם. יש את העיגולים האלו (עיגולים שסומנו על הרצפה כדי להבטיח מרחק בין הנוכחים בעצרת)... מעט האנשים שכן שם, הם מה, 45 מטר ממנו? והמסכה שלו תמיד כל כך גדולה, היא מכסה לו את כל הפנים".

בחודש שעבר, בעצרת שערך בצפון קרוליינה, אמר הנשיא לתומכיו כי אם יפסיד לביידן בבחירות הקרבות "אני לא יודע מה אעשה. אני לא אדבר איתכם יותר בחיים". בקמפיין ביידן כבר השתמשו באמירה לטובתם, כשפירסמו סרטון קצר עם דבריו של טראמפ כשלאחר מכן נשמע קולו של ביידן, שאומר שהוא "מאשר את המסר הזה".

סרטון הקמפיין של ביידן

עוד ב-2016, טראמפ התלוצץ שאם היה מפסיד בבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקאית הוא לא היה נשאר בעיני הציבור. "אני לא חושב שאתם הולכים לראות אותי יותר", אמר טרם ניצחונו בפריימריז, "אני לא חושב שאני עומד להפסיד, אבל אם כן, אני לא חושב שתראו אותי יותר, חברים. אני חושב שאני אלך לטרנברי (מתחם גולף סקוטי שבבעלות תאגיד טראמפ) ואשחק גולף או משהו".

בימים האחרונים ערך טראמפ שורה של עצרות במדינות מתנדנדות. אתמול הוא הגיע גם לפלורידה, שם הוא חזר שוב על דבריו - הבלתי מבוססים - כי מגפת הקורונה מגיעה לסופה. "האור בקצה המנהרה קרב", אמר הנשיא בעצרת בפורט מאיירס, "אל תקשיבו לפסימיסטים, לציניקנים ולפרטיזנים הכועסים". בעצרת נוספת השבוע, באייווה, השתמש הנשיא בעובדה שבנו הצעיר, בארון, חלה בקוביד-19 והחלים כדי לומר - שוב - שהקורונה לא מציבה איום משמעותי על צעירי ארה"ב. "זה קורה. אנשים נדבקים, וזה עובר", אמר טראמפ, "תחזירו את הילדים לבתי הספר".

עצרת התמיכה בטראמפ בג'ורג'יה, אמשצילום: Evan Vucci/אי־פי

טראמפ גם תקף את מומחה הבית הלבן למחלות מדבקות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, על גישתו לנגיף. "הוא בחור נחמד אז אני משאיר אותו בסביבה, כן?", אמר באירוע בצפון קרוליינה, והוסיף: "הוא דמוקרט, הוא חבר של קאומו", בהתייחסו למושל ניו יורק הדמוקרט, אנדרו קאומו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ