ג'וליאני יערוך "שימוע" לתוצאות הבחירות בפנסילבניה, טראמפ ביטל את השתתפותו

בתחילה דווח שהנשיא יצטרף היום לעורך דינו שיערוך "שימוע" בפנסילבניה, בטענה כי תוצאות הבחירות שם זויפו, אך לאחר מכן בוטלה הנסיעה. שניים מאנשי הצוות המשפטי של טראמפ אובחנו כחולי קורונה

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפשטיין לוחש באוזנו של ג'וליאני במסיבת העיתונאים בניו יורק, בשבוע שעבר
לוגו הארץ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביטל את השתתפותו היום (רביעי) בשימוע פומבי שיערוך עורך דינו רודי ג'וליאני בפנסילבניה אודות "הזיופים" בבחירות במדינה. לפי שני מקורות ששוחחו עם CNN, טראמפ הביע עניין בהגעה לשימוע - פרי יוזמתם של רפובליקאים מקומיים וג'וליאני בעצמו - וביקש מעוזריו לאפשר לו להגיע לשם. עם זאת, שעות לאחר מכן בוטלה השתתפותו באירוע.

לא ברור אם ביטול הנסיעה של טראמפ לפסילבניה קשורה לידיעות כי שניים מאנשי הצוות המשפטי שמונו לסייע לג'וליאני לבדוק זיופים אפשריים בבחירות אובחנו כחולי קורונה. לפחות אחד מהם, בוריס אפשטיין, השתתף במסיבת העיתונאים שערך ג'וליאני בשבוע שעבר בניו יורק, והיה עמו במגע צמוד.

טראמפ בבית הלבן, אתמולצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

השימוע המתוכנן הוא האחרון בשורה של נסיונות כושלים מצד הנשיא וצוותו לערער על נצחונו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן בבחירות שנערכו בתחילת החודש. השבוע הורה טראמפ על תחילת תהליכי העברת השלטון לביידן, הסימן המוחשי ביותר לכך שהוא מבין שימיו בבית הלבן ספורים.

האירוע הערב צפוי להיערך בבית מלון בעיר גטיסברג שבפנסילבניה, ולא בבית המחוקקים המדינתי, על אף שהוא פרי יוזמתם של מחוקקים מהמדינה. על פי הפרסום הרשמי של האירוע, הוא נועד "לחשוף אי-סדרים" בהליך ההצבעה בפנסילבניה. זאת, על אף שגורמים רשמיים - מדינתיים ופדרליים - הודיעו שאין עדות לאי-סדרים או זיוף, ובתי משפט במדינה ומחוצה לה פסקו נגד תביעות שביקשו לערער על תוצאות הבחירות.

ג'וליאני במסיבת עיתונאים בוושינגטון, בשבוע שעברצילום: Jonathan Ernst/רויטרס

צוותו המשפטי של טראמפ, וג'וליאני בראשו, מתכנן עוד שני אירועים דומים, באריזונה ומישיגן. שתי המדינות, כמו פנסילבניה, העניקו את האלקטורים שלהן לביידן לאחר מאבק צמוד למדי, ובשלושתן היו טענות לזיופים בהצבעה - טענות שלא התבססו על עובדות ולא נמצאו להן הוכחות. לפי הודעת הקמפיין, באירוע היום ישתתפו "עדים שמילאו תצהירים בנוגע לזיופים שחזו בהם במהלך הבחירות", לשון ההודעה לתקשורת.

על אף ההודעה השבוע על תחילת תהליך העברת השלטון לממשל ביידן, נראה שטראמפ לא מתכוון לוותר במאבק על הבחירות. זאת, כאמור, על אף שאין כל עדות מהימנה לכך שהיו זיופים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ