הישראלים שיישארו לסייע בקטמנדו

בית הספר בשכונת קלימטי קרס ועם הכפרים המרוחקים נותק הקשר. ארגוני סיוע מכל העולם הגיעו לנפאל בימים האחרונים אך יש מי שסייעו גם לפני הרעש, ומתכוונים לעשות כן גם בהמשך

יניב קובוביץ
שליח "הארץ" לנפאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
שליח "הארץ" לנפאל

בפאתי שכונת קלימטי, שכונת עוני בפאתי בירת נפאל, שיחקו ילדים כדורגל בין ההריסות של מה שהיה בית הספר שלהם. הם בקושי הפסיקו את המשחק כשהתקרבנו לשם. השכונה היא אחד המקומות שבהם פועלים מתנדבי עמותת "תבל בצדק", והילדים רגילים לראות ישראלים. ביום שלישי באו אנשי העמותה למקום בסיור של אומדן נזקים.

בית הספר "קולי שוואר" נמצא על גדה של אחד משני הנהרות שחוצים את קטמנדו — נהר מזוהם, שלאורך שתי גדותיו ערימות אשפה עצומות. היו שטענו כי האשפה מגיעה מארצות הברית, שקונה מממשלת נפאל את הזכות להשתמש במדינה כמזבלה. אחרים אמרו שזו אגדה אורבנית, ושהמדינה פשוט הרימה ידיים בנושא זיהום הנהרות והשלכת פסולת. בבית הספר לומדים ילדי כיתות א'־ו'. כיוון שהמבנה קטן ואין מקום לכל הילדים, הם לומדים בשתי משמרות. אלה שלומדים אחר הצהריים עובדים בבוקר ואלה שלמדו בבוקר מחליפים אותם אחר כך. "מרבית הילדים עובדים במשק בית ובשוק — מסדרים סחורה או מוכרים", אומרת שירה לנגר מ"תבל בצדק". בית הספר ניזוק מאוד ברעידת האדמה והוא על סף קריסה. אי אפשר ללמוד וקרוב לוודאי שיהיה צורך להקים בית ספר חדש.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ