למרות ההקלות במדיניות הילודה הנוקשה, הסינים לא מעוניינים ביותר מילד אחד

ההוצאות הגבוהות הכרוכות בגידול ילדים וחוסר ההיערכות בחברה הסינית ליותר מילד אחד למשפחה מקשה על הממשלה בבייג'ין להילחם במגמת התכווצות האוכלוסייה ולשכנע הורים להביא לעולם יותר ילדים

אקונומיסט
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אקונומיסט

וויג'יה הוא ילד סיני בן שבע טיפוסי. הוא אוהב כל מה שקשור למכוניות ולרכוב על אופניו. הוא משוגע על משחק בדמינטון והולך פעמיים בשבוע לשיעור. אבל בעוד כמה חודשים הוא ייהפך לילד פחות טיפוסי. ייוולד לו אח או אחות, דבר שלא קורה לרוב הילדים הסינים שחיים בערים.

הוריו ניצלו את ההקלות שהנהיגה סין מנובמבר 2013 בחוקים המחמירים שהיו נהוגים בעבר בתכנון משפחה. כיום, אם אחד משני ההורים הוא ילד יחיד, מותר להם להביא לעולם ילד שני. אחרי יותר מ–35 שנות אכיפה של מדיניות הילד האחד — שלעתים קרובות יושמה בדרכים אכזריות — היתה ציפייה לכך שההקלה בחוק תביא לגידול חד במספר הלידות. הוועדה הלאומית לבריאות ולתכנון המשפחה העריכה שהשינוי בחוק יאפשר לעוד 11 מיליון זוגות להביא לעולם ילד שני (לחלק מהם כבר ניתנו היתרים חריגים קודם לכן). ההערכה היתה ששני מיליון זוגות ינסו להביא ילד נוסף בשנה הראשונה לשינוי החוק. אבל עד סוף 2014 הגישו פחות מ–1.1 מיליון זוגות בקשה לקבל את האישור הנחוץ להבאת ילד שני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ