הריגתו של סמל המרד בקשמיר הגבירה את ההתקוממות המחודשת בחבל המדמם

כוחות הביטחון ההודיים לא ציפו שמותו של בורחאן וואני יצית מהומות שהובילו בימים האחרונים למותם של יותר מ-30 בני אדם, ולהתעוררות הדרישות הריבוניות של הרוב המוסלמי

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שכוחות הביטחון ההודיים הודיעו בשבוע שעבר כי הרגו את בורחאן וואני, מנהיג מורדים בכיר מקשמיר, הם קראו לזה "ניצחון גדול" במלחמה נגד חמושים בחבל הארץ הנתון במחלוקת זה שנים. אולם הם לחלוטין לא צפו את התגובה הנגדית החריפה, ההפגנות היומיומיות ואת עשרות ההרוגים ברחובות כתוצאה מכך.

הריגתו של וואני בסוף השבוע הוציאה עשרות אלפי מפגינים לרחובות והפיחה חיים בדרישות החבל ל"אזאדי" - חופש מהשלטון ההודי. יותר מ-30 בני אדם נהרגו בעימותים ובתי החולים באזור מתקשים להתמודד עם מאות הפצועים המגיעים לפתחם. עלי שאה ג'ילאני, אחד מראשי ארגוני הבדלנים בקשמיר, אף נעצר במהלך אחת ההפגנות הגדולות שנערכו בבירת החבל סרינג'אר. מדיי יום גובר המרד שמובל בידי מפגינים צעירים חמושים באבנים ובבנדנות, נכונים להפר את העוצר שהוטל באזור מגוריהם, כדי להתעמת עם חיילים הודים שלא מהססים לירות כדורים חיים וגז מדמיע. "לא ציפינו לכזאת תגובה ציבורית גדולה", מודה בכיר ביטחוני הודי שלוקח חלק בפעולות לדיכוי המרי, "זה מטריד מאוד", הוסיף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ