צפון קוריאה מתריעה ממלחמה תרמו-גרעינית

פצצות מימן תרמו-גרעיניות עוצמתיות בהרבה מפצצות אטום, אולם מומחים מעריכים שפיונגיאנג אינה מחזיקה בנשק זה; סוללות פטריוט הוצבו בטוקיו

רויטרס, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס, ניו יורק טיימס

צפון קוריאה מזהירה מפני מלחמה תרמו-גרעינית במזרח אסיה וקוראת לאזרחים זרים הנמצאים בדרום קוריאה לשקול להתפנות מהמדינה - כך דיווחה היום (שלישי) סוכנות הידיעות הצרפתית. עוצמתן של פצצות מימן תרמו-גרעיניות גדולה בהרבה מזו של פצצות אטום, אולם מומחים מעריכים שאין בידי פיונגיאנג נשק שכזה.

"המצב בחצי האי הקוריאני הולך לקראת מלחמה תרמו-גרעינית", דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית במדינה. "אנחנו לא מעוניינים לפגוע בזרים בדרום קוריאה אם תהיה מלחמה".  פיונגיאנג קראה לארגונים זרים, חברות ותיירים, "להתכונן לפינוי". בשבוע שעבר מסרה צפון קוריאה לדיפלומטים זרים השוהים בשטח ריבונותה כי לא תוכל להבטיח את ביטחונם.

בשל האיום הגובר מצפון קוריאה, הציב צבא יפן סוללת טילי פטריוט במרכז טוקיו. השבוע הורה שר ההגנה היפני לצבא לירט כל טיל מצפון קוריאה שיאיים על הטריטוריה של המדינה. יפן נקטה צעדים דומים גם לאחר שיגורים קודמים של צפון קוריאה. שר ההגנה היפני הוסיף שמשחתות מצוידות בטילי יירוט הוצבו בים בין חצי האי הקוריאני ליפן. לדבריו, סוללות טילי הפטריוט, שהוצבו גם בשני בסיסים צבאיים סמוך לטוקיו, יהיו קו ההגנה השני במקרה של מתקפה.

צעדיה של טוקיו באים על רקע הודעתה של צפון קוריאה אתמול, לפיה היא מפסיקה את הפעילות באזור התעשייתי המשותף עם דרום קוריאה ומשעה את עבודתם של 53 אלף פועלים בו. ההחלטה לסגור את מתקן קיסונג, גם אם באופן זמני, מעידה לפי הערכות על כך שהמדינה לפגוע בכלכלתה כדי להפגין את זעמה על דרום קוריאה וארצות הברית.

אתמול דיווח הניו יורק טיימס כי ארה"ב ודרום קוריאה סיכמו על תוכנית לתגובה במקרה של פרובוקציה מצפון קוריאה. המדינות הסכימו להגיב למתקפה באופן מיידי, אולם לפעול בצורה מתונה כדי לא לדרדר את האזור למלחמה. עוד דווח כי סיאול תתייעץ עם וושינגטון לפני פעולה צבאית.

תרגיל ירי בצפון קוריאה, בתמונה שפרסמה סוכנות הידיעות הרשמית של המדינהצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ