נשיא פקיסטאן לשעבר הושם במעצר בית למשך שבועיים

אחרי שנמלט מבית המשפט בשבוע שעבר, הכריזו השופטים כי אחוזתו של פרבז מושארף סמוך לאיסלמבאד תשמש כבית סוהר לכל דבר ועניין

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

בית משפט באיסלמבאד הורה בסוף השבוע לעצור את נשיא פקיסטאן לשעבר, פרבז מושארף, למשך שבועיים. עם פרסום צו המעצר, הודיעה המשטרה כי אחוזת הפאר של מושארף, בה הוא שוהה בשלושת הימים האחרונים, תיחשב כבית סוהר וכך יהפוך מעצרו למעצר בית. מושארף אחרי שהשופטים הורו לעוצרו בשל כתב האישום נגדו על הפרת החוקה.

כתב האישום נגד מושארף מתייחס להחלטתו בשנת 2007 להכריז על מצב חירום בפקיסטאן. ההחלטה אפשרה למושארף בין היתר להטיל מעצר בית על שופטים בכירים ולפטר את נשיא בית המשפט העליון. הצעד, הנתפס כבלתי חוקתי, נעשה בשל חששו של מושארף כי השופטים יתנגדו לבחירתו המחודשת לנשיאות. מושארף דחה את הביקורת וטען כי הכריז על מצב החירום לנוכח הסכנה שנשקפה מהטליבאן.

הפרשה הובילה לערעור מעמדו של מושארף, עד שנאלץ לפרוש מתפקידו ב-2008. הוא יצא לגלות של ארבע שנים בדובאי ובלונדון ובחודש שעבר . הוא זכה לקבלת פנים קרירה ומועמדותו נפסלה לנוכח ההליכים המשפטיים נגדו.

מושארף סמוך לביתו באיסלאמבאד, לפני כחודשייםצילום: אי-פי

מושארף נתפש כאויב של המורדים האיסלאמים בגלל החלטתו לחבור לארה"ב לאחר הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001. בעבר איים הטליבאן להרוג אותו אם יעז לחזור לפקיסטאן. תומכיו של מושארף, בהם אנשי צבא רבים, רואים בו כמנהיג היחיד שיוכל להביא ליציבות במדינה שידעה מאז היווסדה שלוש הפיכות צבאיות.

תגיות:

תגובות