הזעם ההודי חוזר |

מקרה חטיפה ואונס של בת 5 הוציא שוב את ניו דלהי לרחובות

אלפים הפגינו סמוך למטה המשטרה ומטה מפלגת השלטון בבירה ההודית בקריאה לשינוי עמוק ביחס לנשים. התוקף, בן 22, ניסה להימלט ונעצר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אלפים הפגינו הבוקר (ראשון) בניו דלהי, זה היום השני ברציפות, במחאה על מקרה חטיפה ואונס של ילדה בת חמש שאירע בשבוע שעבר. המפגינים התגודדו סמוך למטה המשטרה ומטה מפלגת השלטון בבירה ההודית, והניפו דגלים בקריאה לשינוי עמוק ביחס לנשים וביחס של החברה ההודית לעבירות מין. המאבק החל בדצמבר שעבר אחרי מקרה של אונס קבוצתי בצעירה הודית בת 23 באוטובוס נוסע. הצעירה, שהושלכה אחרי האונס מהאוטובוס, אושפזה כשהיא סובלת מחבלות קשות ולבסוף מתה מפצעיה.

מקרה החטיפה והאונס הנוכחי אירע ביום שני שעבר והסתיים רק אחרי יממה וחצי. הילדה אושפזה בבית חולים בבירה ההודית כשהיא סובלת מחבלות פנימיות חמורות. מצבה מוגדר יציב ומבית החולים נמסר כי חל שיפור בבריאותה. 

התוקף, עובד בענף הטקסטיל ב-22, נעצר אתמול. מהחקירה עולה כי הוא שכר חדר בביתה של הילדה ואחרי האונס נמלט לבית משפחתו במדינת המחוז ביהאר.

העיתון "טיימס אוף אינדיה" דיווח כי המפגינים התיישבו על כביש סמוך למטה המשטרה, שרו שירים וקראו לפיטוריו של נציב משטרת ניו דלהי, ניראג' קומאר, אחרי שהתברר כי שני שוטרים שעסקו בתיק גרמו לעיכוב החקירה. גם מחוץ לבית החולים ניצבת משמרת מחאה זה היום השני ברציפות. עד כה לא דווח על תקריות חריגות.

הפגנת נשים סמוך למטה מפלגת השלטון ההודית, היום בניו דלהיצילום: אי–פי

ראש ממשלת הודו, מנמוהן סינג, אמר כי מקרה האונס האחרון מוכיח שוב את הצורך בשינוי גישה ובשיפור הבטיחות. "יש צורך לבצע שינויים עמוקים בנושאים כמו בטיחות, ביטחון ומעמד האשה. סוגיית אלה התחדדו מאוד אחרי האונס הקבוצתי בניו דלהי לפני כמה חודשים", אמר סינג. "האונס הנוראי של ילדה קטנה הוא תזכורת נוספת לכך שעלינו לפעול יחד כדי לעקור מהשורש את התופעה המשוחתת הזו".

סינג הזכיר כי ממשלתו החמירה מאוד את הענישה על עבירות מין בכלל ואונס בפרט. החוק המתוקן שהתקבל בפרלמנט בחודש שעבר קובע 20 שנות מאסר עד מאסר עולם על אונס קבוצתי. בנוסף, קובע החוק עונש מוות במקרים שבהם אונס מוביל למוות או שמשאיר את הקורבן במצב של צמח. החוק הקודם הטיל עונש של 10 שנות מאסר בלבד על אנסים.

גברים מפגינים נגד האלימות המינית כלפי נשים בפתח מטה משטרת ניו דלהי, היוםצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ