פקיסטאן: נוואז שריף הכריז על ניצחונו בבחירות

לפי מדגמים, זכתה מפלגתו של ראש הממשלה לשעבר, שחזר למדינה ב-2007 לאחר שהודח בהפיכה צבאית ונשלח לגלות, ב-100 מושבים מתוך 272

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ראש ממשלת פקיסטאן לשעבר נוואז שריף הכריז לפנות בוקר על ניצחונו בבחירות לפרלמנט שהתקיימו אתמול (שבת). שריף, בן 63, שכיהן פעמיים כראש ממשלה, הודח בהפיכה צבאית ונשלח ב-1999 לגלות בסעודיה שנמשכה כמעט עשור, הכריז על הניצחון לאחר שפורסמו מדגמים ותוצאות ראשוניות של הבחירות, שהצביעו על ניצחון סוחף למפלגת הליגה הפקיסטאנית המוסלמית (PMLN) בראשותו.

מהתוצאות החלקיות ומהמדגמים שפורסמו בטלוויזיה הממלכתית של פקיסטאן עולה כי מפלגתו של שריף, קיבלה יותר מ-100 מושבים מתוך 272 המושבים שנבחרו בבחירה ישירה. למרות ההישג שקיבלה בבחירות, לא הצליחה המפלגה להשיג יותר מ-50% מהמושבים, ולכן יהיה צורך בהקמת קואליציה. טרם ברור איזו מפלגה סיימה במקום השני - מפלגת העם של הנשיא אסיף עלי זרדארי או תנועת הצדק בראשות חאן. לפי המדגמים, כל אחת מהמפלגות הללו קיבלה כ-40 מושבים. 

בנאום הניצחון בפני תומכיו בעיר לאהור שבמזרח המדינה הביע שריף רצון לעבוד עם כל המפלגות כדי לפתור את הבעיות השונות במדינה. "אני פונה לכולם לשבת סביב השולחן כדי שנוכל להתמודד עם הבעיות הכלכליות של המדינה", אמר שריף לתומכיו בלאהור, שחגגו ברחובות העיר.

אזרחים חוגגים את ניצחונו של שריףצילום: אי–פי

מערכת הבחירות התאפיינה באלימות רבה, ונהרגו במהלכה יותר מ-130 בני אדם. לפי הערכות, למרות האלימות שאפיינה את מערכת הבחירות ואת יום הבחירות עצמו, שבו נהרגו 29 בני אדם, אחוז ההצבעה היה גבוה ואזרחים רבים הלכו לקלפיות.

דובר ועדת הבחירות אמר כי אחוז ההצבעה צפוי להיות גבוה מ-60%, זאת לעומת הבחירות ב-2008 שבהן אחוז ההצבעה היה 44%. פרשנים פוליטיים מעריכים כי אחוז ההצבעה הגבוה מסמל את רצונם של האזרחים להביא לשינוי במצבם ואת חוסר נכונותם להיכנע לאיומי הטליבאן לבצע פיגועים ברחבי המדינה. "המדינה שלנו נמצאת בצרות", אמר מוחמד עלי, בעל חנות שהצביע בלאהור. "אין לאזרחים עבודה. אנחנו מתים בכל יום", אמר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ