בית משפט בהונג קונג התיר לטרנסג'נדרית להינשא

הפסיקה, שהתקבלה ברוב של ארבעה שופטים מול אחד, מפתיעה במיוחד לנוכח העובדה שהונג קונג איננה מכירה בנישואי הומואים ולסביות

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו אי-פי
אי-פי

בית המשפט הגבוה לערעורים בהונג קונג קיבל הלילה (שני) את עתירתה של טרנסג'נדרית שביקשה להינשא לבן זוגה. ההחלטה, שהתקבלה ברוב של ארבעה שופטים מול אחד, תצרף את הונג קונג אל סינגפור, אוסטרליה וניו זילנד, המתירות כבר היום נישואי טרנסג'נדרים.

עו"ד מייקל ויידלר, שייצג את הטרנסג'נדרית, אמר כי הוא מאושר מהפסיקה. לדבריו, לממשלת הונג קונג תינתן כעת שנה לשנות את חוק הנישואין כך שיכלול טרנסג'נדרים. מדובר בפסיקה מפתיעה במיוחד שכן הונג קונג אינה מתירה נישואי זוגות הומואים ולסביות או נישואין חד-מיניים באופן כללי.

העותרת, שזוהתה באמצעות האות ו' בלבד, עברה ניתוח לשינוי מין בבית חולים בהונג קונג לפני כמה שנים. היא עתרה לבית המשפט הגבוה לערעורים אחרי שבית המשפט הגבוה קיבל ב-2010 את סירוב רשות האוכלוסין לבקשתה להינשא. סירוב הרשויות לחתנה נגרם מכך שבתעודת הלידה מופיעה אותה טרנסג'נדרית כגבר.

בפסיקת השופטים נקבע כי ההגדרה "אשה" או "נקבה" בחוק הנישואין המקומי תתוקן כך שתכלול גברים שעברו ניתוח שינוי מין. השופט פטריק צ'אן, שהיה היחיד שהצביע נגד שינוי התקנות, טען כי מדובר בשינוי רדיקלי של הגדרת הנישואין. "אין שום הוכחה לכך שדעת הציבור בהונג קונג כלפי מוסד הנישואין השתנה", כתב.

נישואי טרנס בברזיל לפני כחודשייםצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ