צעיר סיני השחית מקדש מצרי, ושילם על כך ביוקר

לרשת חברתית בסין הועלתה תמונה של חריטת שם סיני באתר עתיק במצרים. המשחית זוהה ופרטיו פורסמו ברבים, וכעת הוריו מבקשים שיניחו לו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צעיר סיני שחרט את שמו על אתר קדוש במצרים, עורר סערה במדינתו לאחר שהתמונה פורסמה לרשתות החברתיות במדינה והתפשטה בהן המהירות. ביום שישי, מדווח בי-בי-סי, העלה מבקר סיני במקדש לוקסור תמונה של הכיתוב "דינג ג'ינהאו היה כאן", שנחרטה ככל הנראה לפני כמה שנים. המקדש בלוקסור, על גדות נהר הנילוס, הוא בן 3,500 שנה על פי הערכות.

הרשתות החברתיות וכלי התקשורת במדינה גינו את הוונדליזם, וזיהו במהרה את המשחית – תלמיד בן 15 מהעיר נאנג'ינג שמזרח סין. שמו ומיקום בית ספרו פורסמו גם הם, ואתר בית הספר נפרץ.

הוריו של הצעיר התנצלו היום, ואמרו כי הם מצטערים על המעשה שאירע לפני כמה שנים. "לקחנו אותו לראות אתרים מאז שהיה קטן, והוא ראה גרפיטי לעתים קרובות", אמרו ההורים. "אולם לא הבנו שאנחנו צריכים לומר לו שזה שגוי". הם אמרו שהבן מבין את חומרת מעשיו, וקראו לציבור להניח לו לנפשו. "זה יותר מידי לחץ עבורו", אמר האב.

תמונת הפגיעה במקדש

בסין מיקדו את הביקורת בהתנהגותם של התיירים מהמדינה, ובאחת מכותרות העיתונים נכתב "בושה לתיירים הסינים".  החודש אמר ואנג יאנג, אחד מארבעת סגני ראש הממשלה, ש"התנהגות לא מתורבתת" של חלק מהתיירים הסינים. על פי האו"ם סין היא המדינה ממנה יוצאים הכי הרבה תיירים בכל שנה, וב-2012 בלבד ביקרו ברחבי העולם 82 מיליון תיירים סינים. לאחרונה אף חשבו באירופה על תוכניות שיכולות לסייע למשוך מטיילים מהמדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ