הופסקה פעילות של כורים גרעיניים בדרום קוריאה בגלל אישורי בטיחות מזויפים

הוועדה לבטיחות גרעינית הקפיאה פעילות של שני כורים גרעיניים ודחתה פעילות מתוכננת בשני כורים נוספים לאחר שכמה רכיבים בהם לא אושרו כראוי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הוועדה לביטחון ובטיחות גרעינית בדרום קוריאה הקפיאה פעילות של שני כורים גרעיניים ודחתה פעילות מתוכננת בשני כורים נוספים, זאת לאחר שהתגלה כי כמה רכיבים שבהם נעשה שימוש אושרו באמצעות מסמכים מזויפים.

גם בשנה שעברה הוקפאה הפעילות בשני כורים אחרים בגלל אישורי בטיחות מזויפים. בדרום קוריאה יש 23 כורים גרעינים שמספקים כשליש מצריכת החשמל במדינה. כל החלקים בכור דורשים אישורים מיוחדים. הפסקת הפעילות בשני הכורים העלתה חשש שהמדינה תתקשה לספק חשמל בחודשי הקיץ.

שני הכורים, שבהם הופסקה עתה הפעילות עד החלפת החלקים הלא מאושרים, נקראים "שין קורי 2" ו"שין וולסונג 1". בשנה שעברה שר במדינה חשף כי כמה רכיבים, שבהם נעשה שימוש בשני כורים במתקן הגרעיני יאונגוואנג, לא אושרו כראוי.

אחד הכורים שפעילותו הופסקהצילום: אי–פי

הונג סוק-וו, שר בכיר לענייני כלכלה ומידע, אמר שלא מדובר ב"חומרי ליבה", אלא בנתיכים, מאווררי קירור ומתגים, שבהם נעשה שימוש גם בתעשיות אחרות. עם זאת, חלקים אלה חייבים לקבל אישור בינלאומי כדי שיהיה ניתן להשתמש בהם במתקנים גרעיניים. החודש נשלחו למאסר שישה מהנדסי גרעין וספקים לאחר שהורשעו באספקת רכיבים עם אישורים מזוייפים למתקן ביאונוואנג.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ