התפריט הסקסיסטי שמרתיח את ראשת ממשלת אוסטרליה

בסעודה לגיוס תרומות שקיים פוליטיקאי מהאופוזיציה לקראת הבחירות לפרלמנט, חולקה למשתתפים מנה ששמה מתייחס לאברי גופה של המנהיגה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים19
הארץ

תפריט שחולק למשתתפים בסעודה לגיוס תרומות שקיימה מפלגת האופוזיציה האוסטרלית מעורר סערה ביבשת החמישית וזעם רב של ראשת הממשלה ג'וליה גילארד: התפריט כלל מנה בשם Julia Gillard Kentucky Fried Quail - Small Breasts  Huge Thighs and a Big Red Box או בתרגום חופשי: "שלו ג'וליה גילארד מטוגן בסגנון קנטקי - חזה קטן, ירכיים ענקיות ו'אריזה' (כינוי לאיבר מין) גדולה ואדומה".

התפריט חולק במהלך ארוחת ערב שהתקיימה לפני כשלושה חודשים למען הקמפיין שמנהל איש המפלגה הליברלית והשר לשעבר מל ברו לקראת הבחירות לפרלמנט בחודש ספטמבר. בי-בי-סי דיווח כי גילארד כינתה את ההערות על גופה "סקסיסטיות באופן בוטה" ואמרה כי "מדובר בדפוס התנהגות של האופוזיציה".

מנהיג האופוזיציה, טוני אבוט, כינה את הדברים "וולגריים" ואמר הוא מצפה מאנשי מפלגתו להתעלות מעל הערות מעין אלה. עם זאת, הוא דחה את הקריאות שיסיר את תמיכתו בברו. גילארד ניצלה את התייצבותו של אבוט לצד ברו ואמרה כי "התנהגותו אינה מראה שום מנהיגות". בסרטון - כתבה של ערוץ 7 האוסטרלי על הפרשה.

בסעודה המדוברת השתתפו כ-20 בני אדם, ובהם שר הצללים של משרד האוצר ג'ו הוקי. התפריט כלל גם בדיחות על ראש הממשלה לשעבר, קווין ראד, ושני פוליטיקאים אחרים במפלגת הלייבור האוסטרלית ובמפלגת הירוקים. הוקי וברו אמרו בראיונות לתקשורת כי הם לא זוכרים שראו את התפריט. ברו ציין כי התפריט הוא פרי מוחו הקודח של אדם שאינו חבר מפלגה.

ג'וליה גילארד שנכנסה לתפקידה ב-2010 היא ראשת הממשלה הראשונה בתולדות . באוקטובר אשתקד היא האשימה את אבוט ב"היסטוריה ארוכה של סקסיזם ומיזוגניה". גילארד, שתוביל את הלייבור גם בבחירות הקרובות, מפגרת לפי שעה בסקרים ובמערכת הפוליטית האוסטרלית גוברות השמועות שבמפלגתה מעוניינים להחליף אותה בקווין ראד.

אתמול הזהירה גילארד מ"שחיקה" במעמד הנשים באוסטרליה תחת ממשלה עתידית בראשותו של אבוט. גילארד הסבירה כי אבוט הקתולי סבור שיש "לסלק" את הקול הנשי מהמערכת הפוליטית והופך את הדיון על הפלות "למשחק פוליטי שמנוהל בידי גברים". האופוזיציה גינתה את דברי ראשת הממשלה והאשימו אותה בניסיון לצבור הון אלקטורלי באמצעות "מלחמת מגדר שקרית"

דמותיהם של גילארד ואבוט במהלך אירוע שהתקיים בקנברה במהלך מערכת הבחירות ב-2010

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ