לפחות 560 הרוגים ואלפי נעדרים בהצפות בצפון הודו

עונת גשמי המונסון נפתחה בעוצמה רבה וגורמת לשטפונות ומפולות בוץ במדינת המחוז אוטראקהאנד ובנפאל. נזק חמור לעיירה הקדושה קדרנאת

אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי
רויטרס

לפחות 550 בני אדם נהרגו וכ-5,000 נעדרים בשטפונות ומפולות בוץ שפקדו במהלך השבוע שעבר את מדינת המחוז אוטראקהאנד שבצפון הודו - כך דיווחו אתמול (שישי) אמצעי תקשורת במדינה.

השטפונות, שהם תוצאה של גשמי המונסון, גרמו לניתוק של כפרים ומקדשים הינדים רבים אליהם מגיעים עולי רגל רבים והרשויות מתארות אותן כקשות ביותר זה 60 שנה. העיירה הקדושה קדרנאת ניזוקה באופן קשה. מלונות ובתים רבים שוטחו או נסחפו כתוצאה מהזרם החזק וכך קרה גם לכבישים ולגשרים.

צבא הודו מוביל את המאמצים לחילוץ תושבים ותיירים שנתקעו כתוצאה מההצפות, אך טרם הצליח להגיע לאזורים ההרריים הנידחים. שר הפנים ההודי דיווח כי עד כה חולצו בשלום יותר מ-33,000 עולי רגל אך לפחות 50,000 עדיין תקועים. דיווחים על מקרי מוות כתוצאה ממפולות בוץ התקבלו גם ממדינות המחוז הימאצ'אל פראדש ואוטר פראדש וכן מנפאל השכנה.

עונת המונסון פוקדת את תת היבשת ההודית מדי שנה מיוני ועד ספטמבר. השנה נפתחה העונב בגשמים חזקים מבדרך כלל, בעיקר בצפון הודו ובחלקים נפאל. שר החקלאות המקומי ביקר בקדרנאת ותיאר את ההצפות בעיירה כ"קשות ביותר של המילניום". "ייקח לנו לפנות חמש שנים לשקם את הנזקים הגדולים שנגרמו לתשתיות. נדהמתי מהיקף הנזקים למבנים. המקדש בעיירה הפך לאזור קבורה. גופות פזורות בכל האזור", הוסיף השר.

ראש ממשלת הודו, מנמוהן סינג, תיאר את המצב בצפון המדינה מדאיג והודיע כי הממשל הפדרלי יעניק 10 מיליארד רופי (170מיליון דולר) לשיקום הנזקים. אל בירת המחוז, דראדון, פונו אזרחים רבים שנותרו ללא קורת גג ושם התאחדו עם קרוביהם. דראדון מתפקדת ביממות האחרונות גם כמוקד לתיאום פעולות החילוץ ולהעברת מזון ותרופות.

עולי רגל הינדים ממתינים למטוס של חיל האוויר ההודי שיפנה אותם מאזור האזור, השבועצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ