בגלל שריפות באינדונזיה, סינגפור נחנקת מזיהום אוויר

דליקות שהוצתו באי סומטרה לצורך בירוא שטחים חקלאיים, יחד עם רוחות יבשות, גרמו להתפשטות עשן סמיך למדינה השכנה. בחנויות אזלו המסכות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סינגפור סובלת כבר ארבעה ימים מזיהום אוויר קיצוני כתוצאה משריפות יער גדולות שפרצו באינדונזיה בשבוע שעבר. הרשויות באי סומטרה מתקשות להשתלט על הלהבות ואלה גורמות להתפשטות עשן סמיך גם למלזיה השכנה. ראש ממשלת סינגפור, לי הסיין לונג, קרא לתושבים להישאר בבתיהם ובבתי המרקחת דווח על עלייה דרמטית ברכישת מסכות להתמודדות עם העשן ועם הריח החריף.

"יכול להיות שאני כבר מדמיין, אבל אפילו כשאני נמצא במקומות סגורים - יש לי תחושה מוזרה בגרון", אומר טאן ג'ואה-קים, תושב סינגפור, "אני רוצה מסכה אבל לחברה שבה אני עובד יש מלאי מוגבל. את המסיכות שיש לנו אנו מעדיפים לתת לעובדים מבוגרים או כאלה הסובלים מבעיות בריאות. במרבית החנויות בעיר מלאי המסכות אזל".

8 מתוך 8 |
1 מתוך 8 |
2 מתוך 8 |

הזיהום האוויר בסינגפור גורם למגבלות ראות גדולות ובנמל התעופה נאלצים פקחי הטיסה לנקוט בנהלי בטיחות יוצאי דופן. עסקי מזון רבים נאלצו להפסיק את שירותי המשלוחים. השר להגנת הסביבה טס לג'קרטה, בירת אינדונזיה, בניסיון להבין מה מעכב את כיבוי השריפות, שהן תוצאה של רוחות יבשות המנשבות באזור בתקופה הזו של השנה. הרשות האינדונזית לטיפול במצבי חירום הודיעה כי בימים הקרובים יצטרפו מטוסי כיבוי ליותר מ-100 כבאים הפועלים על הקרקע.

בדרום מלזיה סגרו הרשויות כ-600 בתי ספר כתוצאה מזיהום האוויר החמור ובשני מחוזות הכריזו הרשויות על מצב חירום. עם זאת מרבית שטח מלזיה, ובכלל זה הבירה קואלה לומפור, אינו מושפע לרעה. למלזיה ולסינגפור ביקורת קשה על אופן הטיפול בשריפות, אך באינדונזיה דוחים את הדברים בטענה כי הצתות לא מבוקרות לבירוא שטחים חקלאיים - המבוצעות בין היתר על ידי חברות ממלזיה וסינגפור - הן אחת הסיבות המרכזיות לשריפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ