הישג לאופוזיציה בבחירות |

הצטמצם הרוב של מפלגת השלטון הוותיקה בקמבודיה

מפלגת העם הקמבודית השלטת זכתה ב-68 מושבים לעומת 55 למפלגת האופוזיציה. בפרלמנט היוצא היו למפלגה 90 מ-123 המושבים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

של זכתה אמש (ראשון) ב-68 מושבים לעומת 55 של מפלגת האופוזיציה הראשית - כך מסר דובר הממשלה ושר ההסברה. פירוש הדבר שהרוב של המפלגה השלטת הצטמצם. , כמו קמפיין הבחירות, היתה שקטה לרוב אם כי דווח על אי־סדרים.

ועדת הבחירות הלאומית טרם פרסמה נתונים משלה, אך היה צפוי שתמסור תוצאות ביניים בהמשך. , מנהיג שבאופוזיציה, הודיע על ניצחון אולם בהמשך חזר בו. זמן קצר אחר כך הודיעה האופוזיציה כי היא דוחה את תוצאות הבחירות.

בזכות תמיכת התקשורת הצייתנית והמשאבים רבים יותר שלרשותה, היתה ה-CPP בטוחה בניצחונה, אבל פרשנים אמרו כי המיזוג של שתי מפלגות האופוזיציה העיקריות, בנוסף על שובו של רייסי מהגלות, הם שצמצמו את הרוב שלה. אם יאושרו המספרים שהתפרסמו, פירושם הצלחה משמעותית לאופוזיציה ומפלה להון סן.

ראש ממשלת קמבודיה הון סן מצביע, בשבוע שעברצילום: אי–פי

בפרלמנט היוצא היו למפלגתו של הון סן 90 מ-123 המושבים, בעוד שלאופוזיציה היו רק 29. ריינסי התבטא בפיוס וקרא לשמור על השקט. “אנו רוצים להודות לעם הקמבודי, ללא קשר להשתייכות פוליטית, על ההשתתפות המכובדת בבחירות. אנו קוראים לשלום ולפיוס”. מוקדם יותר, באווירה הטעונה שלאחר סגירת הקלפיות, הצית המון זועם מכונית מחוץ לקלפי בבירה פנום פן.

בשנות שלטונו של הון סן, שהיה מפקד זוטר בקמר רוז’ ונמלט, ידעה קמבודיה צמיחה מהמהירות בדרום מזרח אסיה, בזכות ייצוא טקסטיל וסיוע והשקעות מסין, אך הצמיחה לוותה במדינה של 14 מיליון תושבים, ששליש מהם חיים על פחות מ-65 סנט ליום.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ