התמונה שתאפשר לכם לעשות זום-אין על טוקיו מהמחשב הביתי

פנורמה מרהיבה מציגה מבט של 360 מעלות על המטרופולין המאוכלס ביותר בעולם. כמו גוגל סטריט וויו - רק הרבה יותר

שני גורקביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני גורקביץ'

תמונה פנורמית מרהיבה של טוקיו, המטרופולין המאוכלס ביותר בעולם, מאפשרת לבחון כל פינה בעיר ברזולוציה חסרת תקדים – ובגלילה פשוטה של עכבר המחשב הביתי. התמונה, שצולמה ממגדל טוקיו (Tokyo Tower) בספטמבר 2012 והתפרסמה בימים האחרונים, מאפשרת לצופה לראות את טוקיו במבט של 360 מעלות. בגלל העדשה הטלסקופית והרזולוציה הגבוהה, התמונה גם מאפשרת לצופה להתקרב ולהציץ לכמה רגעים אישיים שנקלטו בעדשת המצלמה.

התמונה שצילם ג'פרי מרטין, מורכבת מ-8,000 תמונות שצולמו במצלמת קאנון 7D עם עדשה טלסקופית במשך שש שעות בלבד. בגודל של 600 אלף פיקסלים על 300 אלף פיקסלים, הפנורמה של טוקיו היא הצילום השני בגודלו בעולם. מרטין אחראי גם לצילום הגדול בעולם, פנורמה של לונדון, שצולם גם הוא במסגרת הפרויקט שיזם 360cities.net, ובו הוא מצלם מקומות שונים בעולם ב-360 מעלות.

מרטין הציב את המצלמה על רובוט מיוחד שנקרא Clauss Rodeon ותוכנת כך שהמצלמה תוכל לצלם ולנוע מהר מאוד – כך הצליח מרטין לצלם יותר מתמונה אחת בשנייה. הרובוט והמצלמה הוצבו בשלושה מיקומים שונים על המגדל, והתמונות חוברו לתמונת פנורמה של 360 מעלות. כדי להרכיב את התמונה כולה נדרשו שלושה חודשים.

הרזולוציה של התמונה גדולה כל כך שלטענת מרטין היא מאפשרת לראות דברים במרחק של 25-30 קילומטרים מהמקום בו ניצבה המצלמה, בגובה של 20 קומות. אם ינסו להדפיס את התמונה ברזולוציה סטנדרטית של תצלומים יהיה רוחבה 100 מטר וגובהה 50 מטר.

בסרטון מיוחד שיצר מרטין אודות התמונה, הוא ביקש להודות לתושבי טוקיו: "על שאפשרו לי לצלם את הדיוקן שלהם. העיר שלכם יפהפייה ומרתקת", אמר. מרטין גם התנצל בפני מי שצולמו "באור פחות מחמיא – זה קשה לתפוס 13 מיליון בני אדם מחייכים בו זמנית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ