הבחירות באוסטרליה נקבעו לתחילת החודש הבא

ביומו הראשון של הקמפיין, הבטיח ראש ממשלת אוסטרליה ומנהיג הלייבור, קווין ראד, להרחיב את מסגרות הטיפול בילדים לטובת הורים עובדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש ממשלת אוסטרליה קווין ראד, הודיע אתמול (ראשון) כי הבחירות הכלליות במדינה יתקיימו ב-7 בספטמבר. ההודעה התפרסמה כשישה שבועות אחרי שראד הדיח בהצבעה פנים־מפלגתית את ראשת הממשלה ג’וליה גילארד, ברוב של 57 קולות לעומת 45, ושם קץ לשלוש שנות הנהגתה את מפלגת הלייבור. לאחר מכן הצליח ראד לשכנע את המושלת הכללית קווינטין ברייס למנות אותו מיד לתפקיד ראש ממשלת אוסטרליה.

ראד, בן 55, שהודח מהשלטון על ידי מפלגתו ביוני 2010, נהנה מפופולאריות גוברת מאז שובו לשלטון, אך פרשנים סבורים כי אף על פי כן, ינצח בבחירות מנהיג האופוזיציה השמרנית, טוני אבוט. השמרנים מבטיחים בין היתר לבטל את המס הלא פופולארי בגובה 30% על רווחים מכריית פחם וברזל וכן מס של 24.15 דולר לטונה פחם, אם תעלה לשלטון.

מפלגת הלייבור עלתה לשלטון בסוף 2007 ומנעה מכלכלת אוסטרליה, הנאמדת ב-14 טריליון דולר, לשקוע במיתון שפגע בכלכלת העולם אחרי המשבר הפיננסי של 2008, כשהיא נעזרת בדרישה הגוברת למחצבים מצד הודו וסין שהביאה לפריחה ממושכת של המכרות. אולם, מדיון שנערך ביום שישי על התקציב עולה כי הצמיחה הכלכלית של אוסטרליה סובלת מהאטה, שהגורמים לה הם ירידה בהשקעות במכרות ועלייה באבטלה שנגרמת בשל פיטורים במגזר התעשייתי.

שיין אוליבר, הכלכלן הראשי של AMP Capital Investors, סבור שמסע הבחירות עשוי להביא לתקופה שקטה בכלכלה, משום שאוסטרלים משתדלים, בדרך כלל, להימנע מבזבוז יתר בתקופת בחירות. “אמון הציבור יעלה אם יגיע קצה של ממשלת המיעוט ומסע הבחירות יסתיים”, ציין אוליבר, והוסיף כי ניצחון מפלגות האופוזיציה המצדדות בעסקים עשוי גם הוא להגביר את האמון במגזר העסקי.

ביומו הראשון של קמפיין הבחירות כבר הבטיח ראד להקצות 450 מיליון דולר אוסטרלי לשיפור תוכנית מסגרות טיפול בילדים בשעות שלפני ואחרי הלימודים בבית הספר. ראש הממשלה האוסטרלי פנה ישירות למשפחות, ואמר כי "התפתחותו התקינה של ילד אינה מתחילה ב-9 בבוקר ומסתיימת ב-3 אחרי הצהרים. הממשלה תסייע להורים גם בשעות שמעבר לכך", הצהיר באוזני כתבים בקנברה.

המימון הנוסף יוענק לכ-500 בתי ספר שמעוניינים לפתוח או להרחיב את התוכניות שמעבר לשעות הלימודים שהם מציעים. ראד הוסיף שהשירות ייפתח כבר בשבע בבוקר ויימשך עד שבע בערב, וכן הבטיח שינתנו שעות נוספות בזמן החופשות. הארגונים למען קידום שילובן של נשים בשוק העבודה באוסטרליה בירכו על היוזמה, ואמרו שהתוכנית תשפר את ההזדמנויות לאמהות עובדות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ