האבוריג'ינים שמאתרים פליטים עבור הצבא האוסטרלי

הפוליטיקאים באוסטרליה קוראים להגביר את השיטור בחוף הצפון מערבי כדי למנוע כניסת פליטים למדינה, והצבא משתמש בידע של הילידים כדי לשרוד באזור המרוחק

רויטרס
רויטרס

נושא ההגירה צפוי להיות אחת הסוגיות המרכזיות בבחירות הקרובות באוסטרליה, שנקבעו לספטמבר, ופוליטיקאים רבים קוראים למנוע את כניסת הפליטים למדינה ולגרש את אלה שהצליחו להכנס לשטח אוסטרליה למתקני כליאה.

המפלגה השמרנית אף קראה להסמיך את הצבא לעצור סירות וספינות מהגרים עוד לפני הגעתם לחופים. ב-18 החודשים האחרונים, הגיעו למדינה כ-30 אלף פליטים בסירות מאינדונזיה והפוליטיקאים דורשים להגביר את נוכחות הצבא בחוף הצפון מערבי, אזור פחות מיושב ומסוכן.

יחידת הצבא האוסטרלי Norforce מורכבת מ-600 חיילים, כמחציתם אבוריג'ינים, שסורקים כ-1.8 מיליון ק"מ רבוע של שממה. החיילים מחפשים סירות דיג לא חוקיות, מבריחי סמים אך גם מבריחי פליטים. "אנחנו נמצאים באזורים מאוד מרוחקים, וההספקה לכאן בעייתית. אנו חיים ממה שהחיילים מוצאים בשטח, ובעזרת המיומנות של החיילים הילידים, אנחנו מצליחים לשרוד", אמר לרויטרס מפקד היחידה, דסטי מילר. 

15 מתוך 15 |
1 מתוך 15 |
2 מתוך 15 |

היחידה חשופה לסכנות הרבות באזור, בהן תנינים, מדוזות, כרישים, נחשים ועכבישים ארסיים, וגם פגעי מזג אוויר כמו חום לוהט וגשמי מונסון. אולם, בעזרת הידע של האבוריג'נים, החיילים יכולים להתקיים מהצמחים והחיות הרבות באזור. ויני ראמי, טוראי ראשון ביחידה, ואחד האובוריג'נים הרבים המשרתים ב Norforce, מסביר את שיתוף הפעולה הייחודי בין האובוריג'ינים והאזרחים הלבנים באוסטרליה: "אנשים מאוכלוסיות שונות משרתים יחד ביחידה. אנו חולקים את הידע שלנו, דברים שלמדנו מזקני הקהילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ