לוגו רויטרס
רויטרס

שלושה ימים בלבד חלפו מאז נקבע מועד הבחירות הכלליות באוסטרליה והמערכת הפוליטית במדינה מתפקעת בהשמצות ועלבונות הדדיים, כשבמרכזם מאבקו של איל התקשורת רופרט מרדוק בראש הממשלה המכהן ומועמד הלייבור קווין ראד. העיתון האוסטרלי "דיילי טלגרף", הנמצא בבעלותו של מרדוק, חולל היום (חמישי) סערה גדולה במדינה אחרי שפרסם בשערו תמונה מעובדת ובו נראים ראד ושניים מבכירי מפלגתו בדמותם של קצינים נאציים.

התמונה המעובדת שואבת את השראתה מקומדיה השחורה "גיבורי הוגאן", המתרחשת במחנה אסירים במהלך מלחמת העולם השנייה. ראד מושווה לדמותו של הקצין הנאצי וילהלם קלינק, מפקד הבסיס, ושני בכיריו לדמויות אחרות בסדרה. בכותרת השער נכתב: "העיפו את האספסוף הזה".

שער הדיילי טלגרף האוסטרלי, היוםצילום: אי-אף-פי

אתמול האשים ראד את מרדוק, יליד אוסטרליה, בהתערבות בבחירות במדינה בניסיון להגן על האינטרסים הכלכליים שלו. ראד, שהדיח לפני יותר מחודש את ג'וליה גילארד בראשות מפלגת הלייבור, עומד בפני קרב קשה מול מנהיג האופוזיציה הליברלית, טוני אבוט, הנהנה מתמיכת מרדוק.

בראיון טען ראד כי מרדוק מעורב עד צוואר במערכת הבחירות באוסטרליה בגלל שהוא מתנגד לרפורמת ענק של הלייבור בתחום תשתיות הפס הרחב אשר עשויה לפגוע ברשת הטלוויזיה בכבלים "פוקסטל" הנמצאת בחלקה בבעלות מרדוק. ראד קרא בראיון לאבוט לחשוף את שיחותיו עם מרדוק, וזה דחה את הדברים.

רופרט מרדוקצילום: אי-אף-פי

תאגיד התקשורת "ניוז קורפ" התייחס אתמול להאשמותיו של ראד ומסר כי "כל ספקולציה על כך הקו האדיטוריאלי בעיתונים שלנו מבוסס על אינטרסים עסקיים הקשורים לפוקסטל, נגועה בבורות מוחלטת". עוד הדגיש התאגיד כי זכותו של הדיילי טלגרף להמליץ בפני קוראיו למי להצביע בבחירות והזכיר כי ב-2007 תמך בקווין ראד. יצויין כי יממה קודם לכן צייץ מרדוק, השולט על כ-70% משוק העיתונים באוסטרליה, תהייה ביחס לנחיצותה של רפורמת הפס הרחב לנוכח המיתון הכלכלי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ