צוללת הודית טבעה לאחר שארע בה פיצוץ עז

על כלי השיט שהתפוצץ היו לפחות 18 מלחים, חלקם נהרגו בפיצוץ. הצוללת עגנה בנמל הצי ההודי במומבאי ושקעה לקרקעית בעקבות השריפה שפרצה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צוללת של חיל הים ההודי טבעה הלילה (רביעי) במומבאי, לאחר שפרצה בה שריפה. על סיפון הצוללת היו לפחות 18 מלחים, חלקם נהרגו בתקרית. ערוץ החדשות ההודי NDTV דיווח כי מעט אחר חצות (שעון מקומי) נשמע פיצות עז באזור הנמל הצבאי ולאחריו נראתה להבה ענקית. כוחות כיבוי רבים הגיעו לאזור לאחר הפיצוץ.

בעקבות הפיצוץ והשריפה, הצוללת שקעה לקרקעית נמל הצי ההודי. דובר הצי, נרנדרה ויספוט, הודיע כי כעת נעשים מאמצים לבדוק האם נותרו מלחים חיים וכן נסיון לחלץ את שאריות כלי השיט. לדבריו, סיבת הפיצוץ עדין לא ברורה.

הצוללת שטבעה היא צוללת דיזל-חשמל מדגם מדגם "קילו", הנקראת בהודו "סינדהורקשק". זוהי צוללת רוסית ותיקה שנכנסה לשירות בצי ההודי לפני 16 שנים וחזרה לא מכבר מרוסיה לאחר שעברה שדרוג.

ב-2010 מלח של הצוללת נהרג בשריפה שפרצה באגף המצברים בזמן שהיא עגנה בנמל של הצי ההודי. בהמשך אותה שנה היא נשלחה לשיפוץ ברוסיה.

להודו 14 צוללות המונעות במנוע דיזל. בשנה שעברה החכירה הודו מרוסיה צוללת גרעינית למשך עשר שנים בעלות של כמיליארד דולר. בשבת האחרונה הפעילה הודו את הכור האטומי בנושאת המטוסים הראשונה שעוצבה ונבנתה בהודו. נושאת מטוסים זו תהפוך למבצעית בתוך שנתיים.

בשנים האחרונות הודו מגדילה את היכולות של חיל הים שלה, על רקע היריבות שלה עם השכנה סין.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ