נשיא פקיסטאן לשעבר מואשם במעורבות ברצח בנזיר בוטו

תחת אבטחה כבדה ואיום של הטליבאן לבצע פיגוע, הובא פרבז מושארף לבית משפט בעיר רוואלפינדי, וטען כי כתב האישום נגדו מפוברק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית משפט בפקיסטאן נגד הנשיא לשעבר, פרבז מושארף, בגין מעורבות ברצח ראש הממשלה לשעבר, בנזיר בוטו, בפיגוע טרור בעצרת בחירות בעיר ראוולפינדי לפני כחמש שנים וחצי. מושארף מואשם בשלושה סעיפי אישום: רצח, קשירת קשר לביצוע רצח וסיוע לרצח.

הדיון בבית המשפט בראוולפינדי, שם שוכן מטה צבא פקיסטאן, התקיים תחת אבטחה כבדה. לפני כשבועיים נדחה הדיון הראשון בעניינו של מושארף עקב איומים מצד הטליבאן הפקיסטאני לפגוע בחייו. מאות שוטרים נפרשו לאורך הכביש הראשי וצלפים התייצבו על גגות בניינים סמוך לבית המשפט. עיתונאים לא הורשו להיכנס לדיון.

מושארף, שכיהן לאורך מרבית תקופת שלטונו גם כמפקד הצבא, עלה לשלטון בהפיכה צבאית ב-1999 וכיהן כנשיא במשך כעשור. הוא הדיח אז את ראש הממשלה נוואז שריף ושלח אותו למאסר עולם, שהומר בסופו של דבר ביציאה לגלות. באופן אירוני, שריף הוא כיום ראש ממשלת פקיסטאן ומושארף, שאולף לפרוש ולצאת לגלות בעקבות רצח בוטו בדצמבר 2007, שב לפקיסטאן לפני כמה חודשים כדי להשתתף בבחירות ואז נעצר באופן מפתיע.

מושארף, שחגג לפני כשבוע את יום הולדתו ה-70, לא הגיב לשאלות עיתונאים עם הגיעו לבית המשפט. במהלך הדיון הוא כפר באישומים המיוחסים לו וטען כי הם מפוברקים. הדיון הבא יתקיים בסוף החודש. בדו”ח ועדת החקירה לרצח בוטו, שפרסמה את מסקנותיה ב-2010, נמתחה ביקורת קשה על ממשלת מושארף וכוחות הביטחון, על שלא סיפקו אבטחה ראויה לבוטו ולא חקרו את מותה. מושארף עצמו האשים את הטליבאן הפקיסטאני במעשה וטען כי הזהיר את בוטו כי היא מהווה יעד להתנקשות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ