עוד אונס קבוצתי בהודו |

קבוצת גברים תקפה צלמת עיתונות בת 22 במומבאי

למרות החמרת הענישה עוד תקיפה מינית קבוצתית. 5 גברים אנסו צלמת וכפתו את עמיתה בעיר שנחשבת לבטוחה ביותר לנשים במדינה

רויטרס ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ואי-פי

צלמת עיתונות נאנסה בידי חבורת גברים במומבאי שבהודו – כך מסרה המשטרה המקומית הבוקר (שישי). האונס הקבוצתי הביא להפגנות ספונטניות ולתגובות קשות בציבור בעיר, הנחשבת לבטוחה ביותר לנשים במדינה. מדובר במקרה נוסף המזכיר את האונס הקבוצתי שהביא למותה של סטודנטית באוטובוס בניו דלהי בדצמבר האחרון.

הבוקר עצרה המשטרה חשוד אחד באונס, והוא הצביע בחקירתו על עוד ארבעה שותפים למעשה. כמה כלי תקשורת דיווחו כי גבר אחד נעצר, אך הדברים לא זכו לאישור רשמי. במקביל, חולקו קלסתרונים של החשודים במעשה שהורכבו מהתיאור של הקורבן ושל עמיתה.

הנאנסת, צעירה בת 22, היתה במשימת צילום עיתונאי יחד עם חבר לעבודה במפעל טקסטיל נטוש בדרום מומבאי, ברובע פארל תחתית. חמישה גברים הגיעו והתעמתו איתם. בתחילה הם הציעו להם להשיג אישור לצלם בתוך הבניין, אך לאחר מכן נעשו תוקפניים והאשימו את הגבר שהיה עמה כי היה מעורב במקרה פשע מקומי.

שוטר ליד מקום האונס בדרום מומבאי, הבוקרצילום: אי–פי

מפקד משטרת מומבאי, סטיאפאל סינג, סיפר לכתבים כי לאחר שהוא הכחיש כל קשר לדברים, הם כפתו את ידיו בחגורה, ולקחו את הצעירה לחלק אחר של המתחם, ואנסו אותה בתורות. לדבריו, מדובר באזור מבודד יחסית של העיר, וייתכן שהאנסים הם סוחרי סמים.

הנאנסת, צעירה בשנות העשרים לחייה, הובאה לבית חולים בדרום מומבאי, והיא מצב יציב. היא הושארה במבנה נטוש בפארל תחתית, רובע תעשייתי לשעבר שכיום הוא אחד האזורים המשגשגים בעיר, ובו דירות יוקרה, קניונים ומקומות בילוי.

התקיפה המינית הקשה מעלה מחדש את החששות מפני האלימות נגד נשים בהודו. מקרה האונס הקבוצתי שגרם למותה של סטודנטית באוטובוס בניו דלהי בדצמבר האחרון זעזע את המדינה, והצית הפגנות ארציות בדרישה להגביר את ההגנה על נשים.

התקרית אתמול הביאה גם לדיון סוער בבית העליון של הפרלמנט בניו דלהי. האופוזיציה האשימה את הממשלה של מפלגת הקונגרס כי היא לא עושה די כדי להגן על נשים, למרות העובדה כי השנה עברו חוקים מחמירים יותר נגד עבירות מין, שהאריכו את תקופות המאסר על אונס, על חשיפה מגונה בציבור, על הטרדה, על מתקפות חומצה ועל מסחר בנשים.

הקלסתרונים של החשודים באונס הקבוצתי במומבאיצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ