לבקשת אפגניסטאן: פקיסטאן תשחרר מנהיג בכיר בטליבאן

קאבול בקשה לשחרר את המנהיג הבכיר היותר בטליבאן הכלוא בפקיסטאן, במטרה לקדם את שיחות השלום בינה לבין הארגון

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

פקיסטאן תשחרר את מנהיג הטליבאן הבכיר ביותר שמוחזק אצלה בכלא כדי לסייע לתהליך השלום המקרטע בין הארגון לאפגניסטאן. הממשלה האפגנית דורשת זה זמן רב שפקיסטאן תשחרר את מולה עבדול ר’אני באראדאר, שהיה בעבר ממלא מקומו של מנהיג הטליבאן. הוא נעצר ב–2010 בקראצ’י בפשיטה משותפת עם הסי־איי־־אי. בכירים אפגנים אמרו בעבר שהוא ניהל שיחות שלום עם הממשלה האפגנית, וטענו שפקיסטאן עצרה אותו כדי לחבל בשיחות או לשלוט על תוכנן.

מוחמד איסמעיל קסימיאר, מזכיר מועצת השלום העליונה של אפגניסטאן, המייצג את ממשלת קאבול בשיחות השלום, קידם בברכה את הידיעה על השחרור הקרוב. “באראדאר הראה בעבר נכונות לסייע להביא שלום לאפגניסטאן. אני מאמין ששתי המדינות צריכות לבנות אמון, ולשם כך השחרור הזה חשוב”, הוסיף.

לפקיסטאן יש קשרים היסטוריים הדוקים עם הטליבאן מאז שסייעה לארגון להשתלט על אפגניסטאן ב–1996. סבורים כי קשרים אלה נותרו בעינם וכי פקיסטאן מעניקה סיוע ומקלט למורדים על אף ההכחשות הרשמיות. בשנה האחרונה שחררה פקיסטאן לפחות 33 מאנשי טליבאן לבקשתה של ממשלת אפגניסטאן, המעוניינת בהאצת שיחות השלום. אולם אין סימנים שהשחרורים הקודמים סייעו לתהליך השלום, ולפי הערכות כמה מהאסירים שבו ללחום נגד אפגניסטאן.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ