נתפסה כנופייה שהפעילה מרפאה לביצוע הפלות של בנות בסין

למעלה מאלף נשים ביצעו הפלה במרפאה בשנה שחלפה, מכיוון שנשאו ברחמן בת. גם לאחר שינוי מדיניות הילודה, אי השיוויון המגדרי בסין גדול

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הרשויות פשטו על כנופייה שהפעילה מרפאות שביצעו הפלות בנשים שנשאו ברחמן בת. על פי הודעת משרד הבריאות הסיני, 10 בני אדם נעצרו, ומנהיג הכנופייה, וואנג ארמין, נשלח לשלוש וחצי שנים בכלא ונקנס בעשרת אלפים אירו. אנשי הכנופייה הזוטרים יותר נכלאו לתקופות קצרות. עוד נמסר כי חשבון בנק של הכנופייה, ובו 112 אלף אירו, הוקפא.

מאז 2010, הקבוצה שידלה לקוחות לבצע את ההליכים הרפואיים הנדרשים במרפאה בזנגזו, במחוז האנן. למעלה מאלף נשים השתמשו בשירותי המרפאה לביצוע הפלה בשנה שעברה בלבד.

"זה נמשך לאורך זמן רב, כיסה אזור גדול ואנשים רבים", נכתב בהודעת המשרד, "זה מרושע, יש לזה תוצאות רציניות ומדובר באיום גדול על החברה". סוכנות הידיעות הסינית הרשמית דיווחה שבנובמבר 2012, אחת הלקוחות של המרפאה מתה מתסחיף מי שפיר לאחר ביצוע ההליך. בשבוע שעבר, הטיל בית המשפט עונש מוות מושהה על רופאה ממחוז שאאנסי, בצפון מערב סין, שגנבה שבעה תינוקות מבית חולים בו עבדה ומכרה אותם לסוחרים בבני אדם.

סין אסרה על הפלות על בסיס מגדרי בסוף שנות ה–80, לאחר שההעדפה המסורתית לבנים, שהוגברה בעקבות מדיניות הילד היחיד, הביאה להפלה מאסיבית של בנות ומתוך כך לשינוי ביחס המגדרי במדינה.

על פי נתונים רשמיים מ–2012, 117 בנים נולדים על כל 100 בנות. באזוריה הכפריים של סין, בן נחשב למקור לגאווה וכן לצורך כלכלי, בעוד בנות נוטות לעזוב את המשפחה עם הנישואים. מדיניות הילד היחיד וחוסר השיוויון בין המינים גרמו גם לעלייה בסחר בבני אדם, כשזוגות נואשים חיפשו ילד זכר וגברים רווקים חיפשו אישה להקים איתה בית.

סין הכריזה על שלה בשנה שעברה, כשהתירה לזוגות להביא לעולם שני ילדים אם אחד מהם הוא ילד יחיד בעצמו. זוגות מאזורים כפריים מסויימים יכולים להביא שני ילדים אם ילדם הראשון הוא בת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ